SPIN

Koncert zespołu Enerjazzer

Aneta Borkowska czwartek, 10 września 2020, 09:26 Aktualnie, Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 20 września (niedziela) o godz. 18. do sali „Podlasie” na koncert zespołu Enerjazzer w ramach cyklu Swing Club na Mazowszu.

W 2020 roku Mazowiecki Instytut Kultury prezentuje piątą już edycję cyklu Swing Club na Mazowszu. Podobnie jak poprzednie, nawiązuje ona bezpośrednio do realizowanego w Warszawie już ósmy rok cyklu spotkań muzycznych – Swing Club, w ramach którego odbyło się już blisko 100 koncertów i wystąpiło ponad 500 wykonawców. Program cyklu Swing Club na Mazowszu jest zróżnicowany stylistycznie – od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych.

Wystąpi gliwicki zespół jazzowy Enerjazzer w składzie: Adam Solski (lider, puzon) / Adam Abrahamczyk (trąbka) / Kazimierz Szkutnik (klarnet, saksofon tenorowy) / Wiesław Augustyn (fortepian) / Jędrzej Łaciak (akustyczna gitara basowa) / Grzegorz Gutowski (perkusja).

Enerjazzer to grupa jazzu tradycyjnego z Gliwic, która od ponad dekady działa na scenie, wykonując radosny jazz w stylu dixielandu, Nowego Orleanu, Chicago oraz swing. Członkowie to profesjonalni muzycy z wieloletnim doświadczeniem na rynku jazzu i muzyki rozrywkowej, zarówno w Polsce, jak w krajach europejskich, azjatyckich oraz w USA.

Od kilku lat zespół jest wysoko notowany w rankingu Jazz Top prestiżowego magazynu Jazz Forum w kategorii „Zespół tradycyjny”. Ma w swym dorobku płytę pt. „Polacy nie gęsi…”, która w całości oparta jest na muzyce polskiej, opracowanej w starych jazzowych stylach.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury / Współorganizator: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach / Współfinansujący: STOART

Bilety w cenie 20 zł do nabycie w kasie MOK, ul. Sienkiewicza 63. Liczba miejsc ograniczona. Podczas koncertu obowiązują obostrzenia sanitarne.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.