SPIN

Koszulki siatkarskie – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Aneta Borkowska wtorek, 15 września 2020, 17:53 Siedlce

Koszulki siatkarskie są tym co charakteryzuje i wyróżnia każdą drużynę. Stroje siatkarskie damskie i męskie zawsze składają się z dwóch elementów – koszulki i spodenek, ale to właśnie górna część kompletu meczowego pozwala na identyfikacje zawodników na boisku. Koszulki siatkarskie pozostają blisko ciała gracza, bardzo ważne jest więc to, żeby były komfortowe dla siatkarzy i zdrowe dla ich skóry. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Rodzaj materiału

Najlepszy materiał na stroje siatkarskie męskie i damskie to 100% poliester. Każdy dobry sklep siatkarski oferuje odzież sportową wykonaną z tej przewiewnej i lekkiej dzianiny. Producent odzieży sportowej PEHA oferuje również elastyczne i komfortowe stroje z domieszką elastanu. Tak naprawdę najważniejszą kwestią przy wyborze koszulki siatkarskiej jest dzianina, z której została wykonana. Musi być lekka, miła w dotyku i szybkoschnąca. Nie może mieć działania higroskopijnego, to znaczy, że nie powinna gromadzić wody. Najlepsze stroje siatkarskie męski i damskie są wykonane z szybkoschnącego poliestru, lub dzianin z przewagą poliestru. Dzięki takiemu składowi materiałów ciało zawodnika pozostaje suche i ma ciągły dostęp świeżego powietrza. To z kolei ma wpływ na kondycje i wydolność podczas meczu. Kiedy ciało gracza nie jest przegrzane – ma więcej siły na aktywność.

Technika nadruku

Koszulki siatkarskie z nadrukiem, aby były trwałe i odporne na działanie różnych czynników zewnętrznych, powinny być zadrukowane techniką sublimacji. Polega ona na trwałym wtopieniu dostarczonego przez drużynę projektu głęboko we włókna dzianiny. Dzięki tej technice stroje siatkarskie damskie i męskie są odporne na działanie różnych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, promienie słoneczne i detergenty używane podczas prania. W przypadku koszulek siatkarskich z domieszką elastanu – nadruki są tak samo elastyczne jak materiał.

Producent odzieży sportowej PEHA oferuje bezpłatną usługę sportowej sublimacji na zamówionych kompletach sportowych. W przypadku zamówień koszulek siatkarskich dla całej drużyny, taka promocja realnie wpływa na generowanie. Sublimacja nie należy do najtańszych technik nadruku – wręcz przeciwnie, jest pożądanym i dość wymagającym sposobem wykonywania nadruków. Koszulki z nadrukiem sublimacyjnym mają profesjonalny wygląd i zdecydowanie przedłużają żywotność kompletów sportowych. Do tej porty to właśnie zwykły, naklejany nadruk, a nie sama dzianina był najbardziej narażony na zniszczenie.

reklama PEHA

Możliwość komentowania jest wyłączona.