SPIN

Spektakl „W cieniu drzewa”

Aneta Borkowska piątek, 18 września 2020, 15:20 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 22 września (wtorek) o godz. 18. do sali „Podlasie” na spektakl „W cieniu drzewa” Teatru SUTW.

W cieniu drzewa to adaptacja słynnego dramatu Wiesława Myśliwskiego pt. „Drzewo”, której wystawienia podjął się teatr działający przy Siedleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jest to opowieść o polskiej wsi końca lat 80. XX w., o relacjach, o przywiązaniu do tradycji i zakorzenieniu w miejscu dziedziczonym pokoleniowo. Tytułowe stare drzewo, ma być ścięte, jedynym obrońcą okazuje się 70-letni Duda, który wchodzi na drzewo, pomimo, że tam na dole czekają robotnicy chętni w każdym momencie drzewo ściąć. Obserwujemy istny korowód wielobarwnych postaci, które próbują Dudę przekonać do zejścia. Jak się okazuje, chłop staje się wieszczem, który wyrywa wieś z marazmu. Myśliwski przygląda się kondycji człowieka, miesza wątki metafizyczne i społeczne, co przełożone na język teatru wybrzmiewa ze zdwojoną siłą.

Reżyseria: Katarzyna Szczepaniak / Adaptacja i scenariusz: Zofia Osypiuk, Irena Frank

Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Daj się złapać w sieć kultury”, dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura w sieci”.

Darmowe zaproszenia do obioru w kasie MOK w budynku „Podlasie”, ul. Sienkiewicza 63. Liczba zaproszeń ograniczona. Podczas koncertu obowiązują obostrzenia sanitarne.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.