SPIN

OCZAMI KOBIET: „Nadzieja”

Aneta Borkowska sobota, 19 września 2020, 11:18 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza 23 września o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. Tym razem będzie można zobaczyć dramat „Nadzieja”.

Co może się stać z miłością, gdy pewnego dnia pełna energii i wewnętrznej siły kobieta dowiaduje się, że ma przed sobą ledwie trzy miesiące życia? Taka sytuacja zastaje Anję i jej męża Tomasa tuż przed Bożym Narodzeniem. Doświadczoną parę, która przez lata bardziej niż na wzajemnym uczuciu skoncentrowana była na prowadzonych równolegle karierach artystycznych. Ich małżeństwo przetrwało głównie ze względu na dzieci. Kiedy w Wigilię Bożego Narodzenia kobieta dowiaduje się, że ma nawrót choroby i nieoperacyjnego raka mózgu, życie bohaterów rozpada się na kawałki i ulega przewartościowaniu. Troska miesza się ze skrywanymi od lat pretensjami, a trudnemu do okiełznania lękowi towarzyszy frustracja. Kolejne tygodnie pokażą, czy Anja i Tomas odnajdą w sobie uczucie, które kiedyś ich połączyło, oraz czy będą w stanie przejść przez ten rodzinny dramat razem.

Reżyseria: Maria Sødahl / Scenariusz: Maria Sødahl / Gatunek: dramat / Kraj produkcji: Norwegia / Rok produkcji: 2019 / Czas trwania: 130 minut / Obsada: Andrea Bræin Hovig, Stellan Skarsgård

reklama NoveKino

Możliwość komentowania jest wyłączona.