SPIN

KINO Z PASJĄ: „Free Solo: Ekstremalna wspinaczka”

Aneta Borkowska czwartek, 24 września 2020, 08:27 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza 1 października o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Kino z Pasją. Tym razem będzie można zobaczyć dokument „Free Solo: Ekstremalna wspinaczka”.

Zapierająca dech w piersiach przyroda i przerażający plan – wspinaczka na wysokość 2300 m po niemal pionowej skale, i to bez zabezpieczenia. Alex Honnold postanowił dokonać niemożliwego i spełnić życiowe marzenie – wspiąć się na majestatyczny El Capitan w parku narodowym Yosemite. Cel uda się osiągnąć, ale tylko wtedy, gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, a jak wiadomo, przy tego rodzaju wspinaczce możliwa jest nieskończona liczba scenariuszy, wystarczy obluzowany kamień, silniejszy powiew wiatru. „Free Solo” zachwyca i zdumiewa widokami, ale ukazuje też motywacje ekstremalnego wspinacza. Często niezrozumiałe dla postronnych, którzy nie wiedzą, po co ryzykować życie dla czegoś tak błahego jak sport wyczynowy, uprawiany w dużej mierze tylko dla samego siebie i ciągłego przekraczania własnych granic. Alex niczego nie tłumaczy, ale po prostu wspina się dalej, wyznaczając limity ludzkiej wytrzymałości.

Reżyseria: Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi / Gatunek: dokument / Kraj produkcji: USA / Rok produkcji: 2018 / Czas trwania: 100 minut / Obsada: Alex Honnold, Tommy Caldwell, Jimmy Chin, Sanni McCandless

reklama NoveKino

Możliwość komentowania jest wyłączona.