SPIN

Zbiórka żywności “Tak, POMAGAM!”

Aneta Borkowska piątek, 25 września 2020, 06:05 Społeczeństwo

Dziś i jutro (25-26 września) w supermarketach w całej Polsce odbędzie się po raz 18. zbiórka żywności ph.: “Tak, POMAGAM!”. Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w akcję i apeluje do mieszkańców – wesprzyjmy tego dnia organizację, aby mogła przekazać żywność najbardziej potrzebującym.

Wystarczy, będąc na zakupach, wrzucić do oznaczonego plakatem kosza: cukier, ryż, makaron, mąkę, kaszę, oleje roślinne, fasolę, płatki śniadaniowe, dżemy, mleko, ciastka oraz inne produkty spożywcze z długim terminem ważności.

Produkty trafią do najbardziej potrzebujących seniorów, dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych.

Zbiórka odbywa się w sklepach Biedronka, Lidl Polska, Tesco Polska, Carrefour, Kaufland Polska, Polska Sieć Handlowa Lewiatan B1 i wielu innych.

Akcję można wesprzeć również wysyłając SMS na numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

źródło: Caritas Diecezji Siedleckiej

Komentarze (1)

  1. obserwator II. dodano 1 rok temu

    Nie jestem przeciwnikiem pomocy osobom ubogim i potrzebującym,ale się zastanawiam ile dołożyli się do tej akcji księża i osoby duchowne czy tylko liczą na pomoc owieczek a sami tylko sprawy nagłaśniają jak to oni działają i robią dobre wrażenie psychologiczne,które ma robić wrażenia nad pomocą jaką oferują bez udziału środków własnych.Wiem,że nie wszystkim to się będzie podobało,ale taka jest prawda,która nie zawsze się wszystkim podoba.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?