SPIN

KINO Z PASJĄ: „Sól Ziemi”

Aneta Borkowska piątek, 2 października 2020, 08:52 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza 15 października o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Kino z Pasją. Tym razem będzie można zobaczyć dokument „Sól Ziemi”.

Sebastiao Salgado, brazylijski fotograf, podróżował po całym świecie przez 40 lat. Dokumentował ludzkość w okresie dramatycznych zmian, będąc tym samym świadkiem najważniejszych wydarzeń na świecie: konfliktów wojennych, klęsk głodu i przymusowych emigracji. Sławę przyniosły mu cykle fotografii poświęcone kondycji człowieka, w których zajrzał do jądra ciemności ludzkości. W swoim nowym projekcie fotograficznym, poświęconym pięknu Ziemi, po raz pierwszy odszedł od fotografii społecznej na rzecz dokumentowania terenów nietkniętych przez zachodnią cywilizację, gdzie bez przeszkód nadal rozwija się fauna i flora i gdzie można zobaczyć krajobrazy jakby zaczerpnięte z księgi Genesis. Film pokazuje życie Sebastiao Salgado i jego prace, dzięki którym stał się jednym z najsłynniejszych fotografów na świecie.

Reżyseria: Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders / Scenariusz: David Rosier, Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders / Gatunek: dokument / Kraj produkcji: Niemcy / Rok produkcji: 2014 / Czas trwania: 110 minut / Obsada: Sebastião Salgado

reklama NoveKino

Możliwość komentowania jest wyłączona.