SPIN

Nowy sprzęt rehabilitacyjny w Caritas

Aneta Borkowska czwartek, 29 października 2020, 08:55 Społeczeństwo

Dzięki współpracy Caritas Diecezji Siedleckiej z Fundacją Eco Textil do Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach trafił nowy sprzęt, który posłuży niepełnosprawnym mieszkańcom regionu.

Wśród niego znalazło się 5 rowerów trójkołowych, 4 wózki inwalidzkie aktywne, 4 balkoniki i 4 pary kul.

– Jest to dla nas wartościowe wsparcie. Wypożyczalnie niezmiennie cieszą się zainteresowaniem, sprzęt jest bardzo potrzebny – mówi Anna Gawron, pracownik wypożyczalni w Siedlcach.

Na terenie siedziby Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Budowlanej 1 pojawiły się również 3 pojemniki na odzież do przetworzenia, dzięki którym Fundacja pozyska środki na dalszą pomoc osobom z niepełnosprawnościami.

– Oddając nam niepotrzebne ubrania każdy udziela wsparcia niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży. Działalność charytatywną łączymy z dbałością o środowisko. Zużyta odzież nie trafia na wysypiska śmieci, ale jest w stu procentach przetwarzana i ponownie służy ludziom, zamiast pozostawać uciążliwym odpadem – informuje na swojej stronie internetowej Fundacja Eco Textil.

źródło: Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?