SPIN

Transport i turystyka protestuje. „Ledwo dyszymy”

redakcja piątek, 30 października 2020, 22:13 Siedlce

Przedstawiciele branży transportowej i turystycznej apelują do władz lokalnych i rządu o wsparcie. Dzisiaj zorganizowali protest, aby pokazać w jak trudnej sytuacji, w związku z epidemią, się znaleźli.

Przedstawiciele branży transportowej i turystycznej zaprotestowali
Przedstawiciele branży transportowej i turystycznej zaprotestowali

Do Siedlec przyjechało około 20 busów i autokarów. Protestujący składali swoje postulaty w starostwie powiatowym, urzędzie miasta, a akcję zakończyli pod biurem poselsko-senatorskim PiS przy ul. Świętojańskiej. W tym ostatnim miejscu zastali zamknięte drzwi (zgodnie z ogłoszeniem powodem jest zagrożenie epidemiologiczne), ale przy wejściu stali policjanci.

Policja pod zamkniętym biurem poselsko-senatorskim PiS

– W ciągu ostatnich miesięcy nasze dochody spadły o około 80-90 procent. Pierwszym miesiącem, w którym zaczęliśmy zarabiać był wrzesień, bo do szkół wróciła młodzież – mówi przedsiębiorczyni. – A ostatnia tarcza pomocowa nas nie obejmie, bo miesiącem porównawczym jest… wrzesień. To absurd – tłumaczy.

Komentarze (1)

  1. sorrry dodano 2 lata temu

    no sorrry ale ni tylko ta branża ma źle. Mam siłownię i poprzednie zamknięcie mnie prawie zniszczyło. Tego co się dzieje teraz to już nawet nie da się komentować

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?