SPIN

Koncert Aliny Mleczko & Tango Attack (odwołany)

Aneta Borkowska poniedziałek, 2 listopada 2020, 13:29 Kultura

Koncert został odwołany. Zakupione bilety można zwracać od 6 listopada w kasie MOK przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 15 listopada do Sali Białej na koncert Aliny Mleczko & Tango Attack w ramach cyklu Niedzielny Salon Muzyczny.

Alina Mleczko

Pierwsza kobieta, która ukończyła klasę saksofonu w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie Davida Pitucha i Krzysztofa Herdera. W 1995 r. zadebiutowała w Filharmonii Narodowej wykonując Fantazję na saksofon sopranowy i orkiestrę smyczkową Heitora Villa-Lobosa.

Wydała pięć solowych płyt. Dwie z nich nominowane były do nagrody fonograficznej Fryderyk. Nagrodzona przez magazyn Classique we Francji za płytę Siesta. Otrzymała także wyróżnienie „Rewelacja Audio Video” za płytę Fiesta. Jej ostatni solowy album zawierający sonaty otrzymał znakomite recenzje m.in. w magazynie Gramophone w Wielkiej Brytanii. Amerykańskie pismo muzyczne Saxophone Journal poświęciło jej artykuł, w którym przedstawia ją jako jedną z najlepszych i najbardziej interesujących saksofonistek świata.

Jako solistka koncertuje z orkiestrami m.in. Capella Istropolitana, Narodową Orkiestrą Ukrainy, Duńską Orkiestrą Radiową, a także z najlepszymi polskimi orkiestrami m.in. Symfonią Varsovią. Z równym powodzeniem wykonuje utwory z klasycznego repertuaru na saksofon jak i muzykę współczesną. Koncertuje w wielu krajach Europy i USA.

Jednym z ostatnich takich projektów jest spektakl Saksofon na podstawie powieści Wiesława Myśliwskiego. Tekst interpretowany przez Mariusza Bonaszewskiego ilustruje muzycznie własnymi improwizacjami.

Niedzielny Salon Muzyczny. Koncert Aliny Mleczko i Tango Attack

Tango Attack

W skład zespołu wchodzą wirtuozi w swoich dziedzinach: Grzegorz Bożewicz – bandoneon i akordeon, Piotr Malicki – gitara akustyczna i elektryczna oraz Hadrian Filip Tabęcki – fortepian i aranżacje.

Zespół nowoczesnego tanga, czerpiący inspirację zarówno z tradycji jak i awangardy tanga argentyńskiego na świecie. Sprawnie poruszając się we wszystkich nurtach związanych z tangiem, sprawiają, że każdy ich koncert jest sugestywnym i pełnym poezji, tańca i muzyki spotkaniem z archetypami dobra i zła, życia i śmierci, okraszonym brawurowymi popisami instrumentalnymi. Repertuar wyznaczony jest jedynie granicami wyobraźni – od klasycznego tanga w nowych aranżacjach po tangowe remake’i utworów popularnych i specjalne autorskie kompozycje. Zespół na stałe współpracuje z najlepszymi w Polsce tancerzami tanga argentyńskiego (para mistrzowska Anna Iberszer i Piotr Woźniak), a także z wybitnymi postaciami piosenki z całego świata (Andres Martorell – Urugwaj, Olga Avigail – Izrael, Chris Schittulli – Francja, Katarzyna Jamróz, Olga Szomańska).

Bilety zakupione w marcu zachowują ważność! Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie MOK przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45 oraz godzinę przed koncertem w Sali Białej, ul. Pułaskiego 7. Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 26. Liczba miejsc ograniczona.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.