SPIN

Spoty z siedleckimi więźniami nagrodzone

Aneta Borkowska czwartek, 5 listopada 2020, 07:44 Społeczeństwo

Spoty profilaktyczne powstałe w Zakładzie Karnym w Siedlcach nagrodzone statuetką „Dobrego Łotra” na International Festival in Olsztyn „Prison Movie” 2020.

2 listopada ogłoszono laureatów Festivalu. Spoty profilaktyczne w reżyserii Pawła Przewoźnego zrealizowane w siedleckiej placówce zdobyły statuetkę „Dobrego Łotra” na międzynarodowym przeglądzie filmów o tematyce więziennej.

Współpraca Zakładu Karnego w Siedlcach ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób Dotkniętych Chorobą Alkoholową, Narkomanią i Hazardem „Szansa” zaowocowała warsztatami profilaktyczno-motywacyjnymi, które przeprowadził twórca filmowy, reżyser i raper Paweł Przewoźny. Jednym z efektów zajęć były filmy docenione przez Jury IFF „Prison Movie”. Projekt współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

W 2018r. w Zakładzie Karnym w Siedlcach odbyły się warsztaty profilaktyki uzależnień skierowane do osadzonych przebywających w siedleckiej jednostce. Zajęcia muzyczne prowadził Paweł (UNDER) Przewoźny – twórca filmowy, reżyser, raper, a także mówca motywacyjny, który w swoim życiu promuje takie wartości jak patriotyzm, wiara i pasja. Efektem warsztatów było nagranie utworu muzycznego „Motywacja” oraz spotów profilaktycznych, w których osadzeni starają się podzielić swoimi doświadczeniem życiowym z innymi, w szczególności młodymi ludźmi. Spoty to rodzaj świadectwa skazanych, którzy popełnili w swoim życiu poważne błędy skutkujące pobytem w więzieniu, a tym samym rozłąką z rodziną. W spotach skazani dotykają tematyki problemów związanych z ich życiem i trudnymi doświadczeniami.

Jury VIII Edycji IFF „Prison Movie” dokonało oceny 16 filmów o tematyce więziennej. Zaplanowana na 29 października br. Finałowa Gala nie odbyła się z uwagi na rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa. Uroczystość wręczenia statuetek „Dobrego Łotra” została przeniesiona na inny termin.

Więcej informacji TUTAJ

źródło: ppor. Przemysław Turyk, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?