SPIN

Siatkarze zachęcają do oddawania osocza

Aneta Borkowska wtorek, 17 listopada 2020, 06:27 Sport

Siatkarze z KPS postanowili wesprzeć akcję oddawania osocza przez ozdrowieńców, którzy pokonali zakażenie COVID-19.

Część zawodników zaraziła się koronawirusem, wszyscy są już zdrowi i teraz chcą oddać osocze, a jednocześnie zachęcić do tego innych.

Osocza nie da się wyprodukować, można je pozyskać jedynie od tych, którzy już przeszli chorobę i wytworzyli przeciwciała.

Kto może oddać osocze?

Osocze mogą oddać osoby w wieku 18-60 lat po przechorowaniu COVID-19 – po upływie minimum 28 dni od pełnego ustąpienia objawów lub zakończenia izolacji i po zakończonym leczeniu oraz po bezobjawowym zakażeniu – po upływie minimum 14 dni od uzyskania pozytywnego wyniku badania.

Gdzie można oddać osocze?

W siedleckim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa przy ul. Formińskiego. Zabieg dla pacjenta nie różni się niczym od zwykłego pobierania krwi. Osocze można oddawać we wtorki i piątki w godzinach od 7.00 do 9.00. Warunkiem jest jednak okazanie potwierdzenia przebycia choroby Covid-19, bądź zakażenia wirusem Sars-Cov2. Może to być np. pisemny wyniku testu lub wpis w aplikacji na telefon „gabinet.gov.pl”.

Numer kontaktowy z siedleckim centrum : 25 632-74-61 lub 25 633 11 15 (rejestracja).

źródło: KPS Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?