SPIN

Wykład Grażyny OSullivan „Jak osiągnąć szczęście?”

Aneta Borkowska czwartek, 19 listopada 2020, 06:25 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza 25 listopada o godz. 11. i 14. słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wykład Grażyny OSullivan „Jak osiągnąć szczęście?”wykład dla słuchaczy SUTW

Wszyscy pragniemy być szczęśliwi. Żeby osiągnąć ten cel podejmujemy różne decyzje i działania, ale nie zawsze czujemy, że odnieśliśmy sukces. Wtedy często wydaje nam się, że szczęście zależy bardziej od zewnętrznych okoliczności, na które nie mamy wpływu, niż od naszych wysiłków, ale czy tak jest naprawdę? Na początek powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest szczęście, a dopiero potem odnajdywać drogi do jego osiągnięcia.

Wykład będzie poświęcony zagadnieniu szczęścia, jego definiowaniu oraz problemowi wyboru indywidualnej wizji szczęścia. Dla hedonistów szczęście jest przyjemnością, dla wielu chrześcijan jest nim połączenie się z Bogiem (możliwe dopiero po śmierci), dla słynnego polskiego filozofa Władysława Tatarkiewicza szczęście jest uczuciem pełnej satysfakcji odczuwanej pod koniec życia i związanej z całokształtem życiowych wyborów i osiągnięć. Jednak niezależnie od tego, jaką wizję szczęścia przyjmiemy, warto ją sobie uświadomić, ponieważ pozwala to lepiej zrozumieć siebie, jak również efektywniej i bardziej konsekwentnie działać, by czuć się szczęśliwym.

Dr Grażyna O’Sullivan – absolwentka filologii polskiej (UMK Toruń), doktor filozofii (PAN Warszawa), przez 30 lat związana z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, gdzie wykładała filozofię, logikę, etykę biznesu, komunikację społeczną i inne, jak również angażowała się we współpracę międzynarodową jako wydziałowy koordynator programu Erasmus oraz inicjator i organizator cyklicznych międzynarodowych wydarzeń (International Week, International Conference and Workshop, Meetings with Business). Obecnie prowadzi wykłady w kilku uczelniach europejskich (głównie Francja i Niemcy).

Wykład będzie transmitowany na żywo na kanale YouTube MOK

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.