SPIN

Spektakl „Opowieść o prawdziwym Mikołaju”

Aneta Borkowska piątek, 4 grudnia 2020, 06:17 Kultura

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 6 grudnia (niedziela) o godz. 16. na spektakl „Opowieść o prawdziwym Mikołaju”.

Czy my, dorośli wierzymy w Mikołaja? Czy mamy kogoś, komu powierzamy nasze marzenia? Co by było, gdyby jedno z dziecięcych pragnień nagle się spełniło? – odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w nowym przedstawieniu Teatru Piccolo pt. „Opowieść o prawdziwym Mikołaju”, które jest również wspaniałą lekcją dla najmłodszych, w której dzieci nauczą się pokory i poczują mobilizację do wypełniania dobrych uczynków.

Kilkadziesiąt lat temu, mały Mateusz, podopieczny łódzkiego sierocińca wysyła list do Mikołaja. Korespondencja jednak zostaje zagubiona i dopiero teraz, po latach, tuż przed kolejną Gwiazdką list dociera do adresata. Mikołaj postanawia zrezygnować z urlopu, specjalnie po to, aby dostarczyć wymarzony prezent, jak się okazuje, dorosłemu już Mateuszowi. Czy dawny wychowanek domu dziecka jest w stanie ponownie uwierzyć w Mikołaja i jego ideały?

Występują: Mieczysław Dyrda, Anna Wdowiak, Konrad Korkosiński, Ewa Sonnenburg, Włodzimierz Wdowiak, Małgorzata Wiśniewska / Maria Gudejko. Scenariusz i reżyseria: Włodzimierz Wdowiak. Scenografia: Andrzej Raab

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.