SPIN

„Jesteśmy dla was w sieci” – wydarzenia grudniowe w CKiS

Aneta Borkowska wtorek, 8 grudnia 2020, 07:12 Kultura

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na grudniowe wydarzenia online w ramach programu „Jesteśmy dla was w sieci”.

4 grudnia o godz. 20:00 – koncert zespołu VIBRANT

Zespół pochodzi z Siedlec, powstał w połowie 2013 r. na zgliszczach formacji Outside. Dotychczas m.in. nagrał i samodzielnie wydał debiutancką płytę „The hell is around me”, której premiera miała miejsce 31 października 2015 r. Sam zespół określa swoją muzykę jako hell rock. W obecnym składzie wokalistą i gitarzystą jest Leszek Kowalik, na basie gra Przemysław Pałdyna, na drugiej gitarze Daniel Popek i na bębnach Robert Protasewicz.

6 grudnia o godz. 16:00 – Mikołajki w Teatrze – „Opowieść o prawdziwym Mikołaju” – spektakl online w wykonaniu Teatru Piccolo z Łodzi

Czy my, dorośli wierzymy w Mikołaja? Czy mamy kogoś, komu powierzamy nasze marzenia? Co by było, gdyby jedno z dziecięcych pragnień nagle się spełniło? – odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w nowym przedstawieniu Teatru Piccolo pt. „Opowieść o prawdziwym Mikołaju”, które jest również wspaniałą lekcją dla najmłodszych, w której dzieci nauczą się pokory i poczują mobilizację do wypełniania dobrych uczynków. Kilkadziesiąt lat temu, mały Mateusz, podopieczny łódzkiego sierocińca wysyła list do Mikołaja. Korespondencja jednak zostaje zagubiona i dopiero teraz, po latach, tuż przed kolejną Gwiazdką list dociera do adresata. Mikołaj postanawia zrezygnować z urlopu, specjalnie po to, aby dostarczyć wymarzony prezent, jak się okazuje, dorosłemu już Mateuszowi. Czy dawny wychowanek domu dziecka jest w stanie ponownie uwierzyć w Mikołaja i jego ideały?

Występują: Mieczysław Dyrda, Anna Wdowiak, Konrad Korkosiński, Ewa Sonnenburg, Włodzimierz Wdowiak, Małgorzata Wiśniewska / Maria Gudejko, Scenariusz i reżyseria: Włodzimierz Wdowiak; Scenografia: Andrzej Raab

10 grudnia o godz. 19.00 – Kardamon – retransmisja koncertu, który odbył się w ramach IV Letniego Festiwalu pod Muralem

Kardamon to zespół muzyczny pochodzący z Siedlec, wykonujący różne gatunki muzyczne – rock, blues, funky oraz pop. Grupa założona w 2018 roku przez wokalistkę Karinę Mazurczak oraz gitarzystę Daniela Popka. Postanowili stworzyć zespół, który miał powstać z miłości do muzyki, nie opierać się na jednym gatunku muzycznym tylko iść za głosem serca i emocji. Stworzyli piosenki rockowe z „pazurem”, wolne, nostalgiczne ballady, utwory bluesowe oraz funky.

Członkowie zespołu: Karina Mazurczak – wokal/autorka tekstów, Daniel Popek – gitary/kompozytor, Przemysław Pałdyna – gitara basowa, Kacper Lechicki – gitara akustyczna, Robert Protasewicz – perkusja.

13 grudnia o godz. 16.00 – Halo, Halo Mikołaju – spektakl online. Wykonanie: Agencja Artystyczna TheArt z Mysłowic

Wszystkie dzieci na całym świecie czekają z niecierpliwością na Świętego Mikołaja, który co roku o tej samej porze obdarowuje najgrzeczniejszych wspaniałymi prezentami. Niestety tym razem nie będzie to takie proste. Okazuje się bowiem, że Mikołaj został uwięziony przez Królową Śniegu z lodowym sercem, która chce zepsuć dzieciom najpiękniejszy dzień w roku. Śnieżynka, Bałwanek i Pajacyk spróbują z pomocą dzieci odnaleźć i uwolnić Świętego Mikołaja. Królowa Śniegu przygotowała trudne zadania do wykonania. Aby dostać prezenty i spotkać się z Mikołajem, trzeba będzie wykazać się wiedzą, umiejętnościami muzycznymi i umiejętnością współpracy w grupie. Czy im się uda? Czy Mikołaj zostanie uwolniony, a Królowa pokonana? Czy dzieci dostaną prezenty?

17 grudnia o godz. 19.00 – „Nadzieja w Betlejem” – kolędy. Wykonanie: Katarzyna Żak

Najpiękniejsze, znane wszystkim i mniej znane kolędy w niecodziennym, muzycznie zaskakującym brzmieniu śpiewu Katarzyny Żak z towarzyszeniem akompaniamentu wielu gitar Witolda Cisło. Kolędy, takie jak „Mizerna Cicha”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy Śliczna Panna”, czy „Lulajże Jezuniu”, przeplatać się będą z podkarpacko wykonanym „Oj, Maluśki, Maluśki…” z dodatkowym towarzyszeniem skrzypiec góralskich… Zapraszamy do wspólnego śpiewania i spędzenia najpiękniejszego czasu w towarzystwie czarodziejki i czarodzieja klimatów wszelakich, Katarzyny Żak i Witolda Cisło.

25 grudnia o godz. 16.00 – Radość dzielenia – retransmisja koncertu online

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Siedlcach, solistów Teatru Es oraz Chóru Miasta Siedlce.

Wszystkie wydarzenia dostępne będą na stronach www.ckis.siedlce.pl, www.facebook.com/ckis.siedlce oraz w serwisie YouTube.

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.