SPIN

Caritas rezygnuje z tradycyjnej Wigilii

Aneta Borkowska środa, 16 grudnia 2020, 10:16 Społeczeństwo

Z uwagi na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa Caritas Diecezji Siedleckiej nie zorganizuje w tym roku Wigilii dla ubogich i samotnych. Osoby potrzebujące nie zostaną jednak bez pomocy. Będą miały zapewnione paczki świąteczne.

– Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą inne niż te, które znamy z poprzednich lat. Na Wigilie przychodziło wówczas wiele osób ubogich i samotnych, pragnących spędzić czas razem z innymi, śpiewając kolędy, dzieląc się opłatkiem, przy świątecznych potrawach. Mając na uwadze ich bezpieczeństwo i dostosowując się do obostrzeń wprowadzonych w Polsce, w tym roku zrezygnowaliśmy z uroczystych spotkań wigilijnych – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

W Siedlcach paczki świąteczne trafią do osób, które są podopiecznymi jadłodajni Caritas Diecezji Siedleckiej i będą wydawane w Centrum Charytatywno – Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach od 21 do 23 grudnia w godzinach wydawania gorących posiłków tj. 11:30 – 13:00.

źródło: Anna Nowińska, Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

2 komentarze

  1. Katolik dodano 10 miesięcy temu

    Powierzchni sal im brakuje żeby utrzymać dystans kpina , tylko kasa baranki i owieczki.ich interesuje.

  2. Pawel dodano 10 miesięcy temu

    Nastepna katolska zlodziejska za ludzkie pieniadze organizacja.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?