SPIN

18 FLIRTów już w Kolejach Mazowieckich

Aneta Borkowska wtorek, 29 grudnia 2020, 12:45 Siedlce

Pięcioczłonowe zespoły trakcyjne zostały wyprodukowane przez Stadler Polska w Siedlcach w ramach kontraktu na dostawę 61 takich składów. Wczoraj (28 grudnia) przewoźnik dokonał odbioru 18. pojazdu.

Dostawy w ramach rekordowego kontraktu o wartości ponad 2 mld zł, zawartego w styczniu 2018 r. rozpoczęły się w czerwcu.

Pierwszych 6 nowych składów wyprodukowanych w siedleckim zakładzie zostało skierowanych do obsługi linii Warszawa – Działdowo. 12 kolejnych to pojazdy do obsługi tras Łowicz – Warszawa – Celestynów. Trzecia z podpisanych umów wykonawczych na dostawę dalszych 12 do obsługi trasy Skierniewice – Warszawa – Mińsk Mazowiecki jest w trakcie realizacji.

Pojazdy są nowoczesne, lekkie, energooszczędne, klimatyzowane, wyposażone wyposażone w urządzenia informacji wizualno-dźwiękowej oraz bezprzewodowy dostęp do internetu. Pociągi osiągają prędkość 160 km/h. Posiadają wewnętrzny i zewnętrzy monitoring, platformę dla osób z niepełnosprawnościami, miejsce dla wózków inwalidzkich, dziecięcych i rowerów, nowoczesne toalety a także defibrylatory AED.

źródło: Biuro Rzecznika Prasowego „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?