SPIN

„Jesteśmy dla was w sieci” w styczniu

Aneta Borkowska czwartek, 31 grudnia 2020, 13:27 Kultura

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na styczniowe wydarzenia online w ramach programu „Jesteśmy dla was w sieci”.

3 stycznia o godz. 16. spektakl online „Kryształowa Królowa Śniegu” w wykonaniu Agencji Artystycznej Prym Art.

Muzyczna bajka na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena to opowieść o chłopcu, którego serce zostało zamienione w sopel lodu. Kryształowa Królowa Śniegu i jej sługa Garbus w sprytny sposób wciągną Kaja do gry dobra i zła. Gerda, chcąc ratować brata, będzie musiała zmierzyć się z trudnymi zadaniami, które przygotował dla niej Garbus. Na drodze Gerdy stanie dziwaczna Dżemdżamdżuła oraz tajemnicza Syrena, ale czy Gerda poradzi sobie z zadaniami i uda jej się pokonać podstępną grę Królowej Śniegu? Przekonamy się podczas przedstawienia.
Muzyczny spektakl wzbogacony efektami multimedialnymi, rozbudowaną, przestrzenną scenografią oraz pięknymi kostiumami. Zaskakujące dialogi wprowadzą widza w świat baśni, a autorskie piosenki porwą publiczność do wspólnego śpiewania. Sporo interaktywnych momentów spowoduje, że mali widzowie staną się częścią tej pasjonującej historii.

6 stycznia o godz. 16. retransmisja koncertu online „Święty Czas”.

Usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Siedlcach, solistów Teatru Es, Chóru Miasta Siedlce oraz zaproszonych gości.

16 stycznia o godz. 19. spektakl online „Skąpiec. Work in progress”

„Skąpiec. Work in progress” to niezwykła wariacja wokół klasycznej sztuki Moliera. Trudna lektura zyskuje tu nowe oblicze. Zostaje przybliżona współczesnemu odbiorcy, pogłębiona i uniwersalnie zinterpretowana. Kto powiedział, że teatr musi być nudny? Spektakl „Skąpiec. Work in progres” to historia o powstawaniu przedstawienia na bazie sztuki Moliera. Dylematy aktorów, kłopoty reżyserów i scenografów, zawiłości interpretacyjne i produkcyjne, gorsze i lepsze dni… czyli to, co zwykle ukrywa się przed widzem, przeplata się tu z perypetiami molierowskich bohaterów. Nasz spektakl to w istocie „dwa w jednym”: podglądamy teatralną „kuchnię” oraz pieczołowicie interpretujemy „Skąpca”.

Obsada: Waldemar Obłoza, Agata Sasinowska, Dorota Zielińska, Bartek Magdziarz, Sebastian Cybulski, Maciej Czapski, Robert Protasewicz, Krzysztof Barabasz / Scenariusz i reżyseria: Adam Biernacki / Produkcja: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce

17 stycznia o godz. 16. spektakl online „Halo, Halo Mikołaju” w wykonaniu Agencji Artystycznej TheArt z Mysłowic.

Wszystkie dzieci na całym świecie czekają z niecierpliwością na Świętego Mikołaja, który co roku o tej samej porze obdarowuje najgrzeczniejszych wspaniałymi prezentami. Niestety tym razem nie będzie to takie proste. Okazuje się bowiem, że Mikołaj został uwięziony przez Królową Śniegu z lodowym sercem, która chce zepsuć dzieciom najpiękniejszy dzień w roku. Śnieżynka, Bałwanek i Pajacyk spróbują z pomocą dzieci odnaleźć i uwolnić Świętego Mikołaja. Królowa Śniegu przygotowała trudne zadania do wykonania. Aby dostać prezenty i spotkać się z Mikołajem, trzeba będzie wykazać się wiedzą, umiejętnościami muzycznymi i umiejętnością współpracy w grupie. Czy im się uda? Czy Mikołaj zostanie uwolniony, a Królowa pokonana? Czy dzieci dostaną prezenty?

24 stycznia o godz. 16. – premiera spektaklu „Kraina Śpiochów”

Niejeden rodzic zgodzi się z nami, że o koszmarach sennych należy rozmawiać i szukać antidotum na męczącą wszystkich bezsenność dziecka. Toteż i kochający król, władca Krainy Śpiochów, dowiedziawszy się, że jego córka spać nie może, wyrusza w drogę, aby zaradzić temu nieszczęściu. Wszak bezsenność zagraża zdrowiu i urodzie, a i Święty Mikołaj daje prezenty tylko tym dzieciom, które grzecznie śpią… Króla Śpiocha czeka wiele przygód i wiele osobliwych postaci przyjdzie mu poznać na szlaku swej wędrówki. Jest zabawa, jest nauka, są emocje – czyli to wszystko, co w teatrze najważniejsze. Autorką tej familijnej, bożonarodzeniowej bajki jest Marta Guśniowska.

Scenariusz: Marta Guśniowska / Reżyseria i muzyka: Robert Protasewicz / Obsada: aktorzy Teatru Es

Wszystkie wydarzenia dostępne będą na kanale YouTube Centrum Kultury i Sztuki: www.youtube.com/channel/UCwCuyGB8Curfq_uQK–oo-g/videos oraz na stronach: www.ckis.siedlce.pl, www.facebook.com/ckis.siedlce

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.