SPIN

Przywiązali kotu do głowy petardę i ją podpalili (drastyczne zdjęcia)

redakcja sobota, 2 stycznia 2021, 12:44 Siedlce

Makabryczne zdarzenie w Siedlcach. W sylwestrową noc ktoś w bestialski sposób zamordował bezdomnego kota. „Luckowi” przyczepiono do głowy petardę. Raca wybuchła i zabiła zwierzaka.

Widocznego na zdjęciu rudego kota oblano łatwopalną substancją

Stało się to w okolicy bloku przy Wyszyńskiego. „Lucek” był jednym z tzw. bezdomniaków, którymi zajmują się społeczne opiekunki. Drugi kot, tego samego wieczora, cudem uniknął śmierci. Ktoś oblał go łatwopalną substancją, ale nie zdążył podpalić.

– Kiedy zobaczyłam co się stało, nie mogłam powstrzymać płaczu. Okropne. „Lucek” był bardzo ufny, mruczał, łasił się do ludzi – opowiada ze łzami w oczach opiekunka kotów p. Iza. – Musiał potwornie cierpieć. Jaki człowiek znęca się nad bezbronnym zwierzęciem? I to w tak bestialski sposób? – pyta.

Opiekunka kotów jest przerażona zachowaniem ludzi

Kobieta od lat opiekuje się bezdomnymi kotami z osiedla Młynarska. Przy bloku Wyszyńskiego zwierzaki mają domek postawiony przez PEC.

– Osoba lub osoby, które to zrobiły powinny ponieść karę. Jak tak można? – pyta Urszula Knap z węgrowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. – Ci ludzie najpierw złożyli sobie życzenia, a potem wyszli zamordować bezbronne stworzenia? A może najpierw znęcali się nad kotem, a potem jak gdyby nigdy nic życzyli sobie szczęśliwego roku?

Opiekunki są wstrząśnięte tym co się stało w sylwestrową noc, ale dodają też, że na tym osiedlu, wielokrotnie były świadkami agresji wobec bezdomnych kotów. Do misek wlewano paliwo, wodą zalewano domek.

– Domek zalewano wodą, do misek wlewano paliwo – mówią opiekunki

– Nawet wczoraj, kiedy „Lucek” leżał już w worku, jakiś mężczyzna podszedł tu i zaczął kopać jego zwłoki. Zabrałam je i uciekłam. Potem ktoś inny groził spaleniem domku – opowiada p. Iza.

Kobieta przyznaje, że boi się nie tylko o życie zwierząt, ale i o siebie. Z obawy przed atakami, przychodzi do kotów tylko w dzień. Po tym co stało się 31. grudnia, szuka dla bezdomniaków domów tymczasowych lub osób, które je zaadoptują.

O sprawie powiadomiono policję.

Znęcanie nad zwierzętami jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat. 3. Jeśli było to działanie ze szczególnym okrucieństwem kara może wynieść do lat 5.

26 komentarzy

 1. Paweł dodano 7 miesięcy temu

  Nie sposób wupiewiedzieć sie bez użycia wulgaryzmów o sku*wysynach, które to zrobili! Wstyd mi za moje miasto. Cholerni wojownicy Jezusa – wstyd! Powinno się opublikować nazwiska i zdjęcia, żeby całą rodziną się wstydziła i było to znakiem dla innych! Oczywiście, jeśli ich złapią. O karze nawet nie wspomnę, bo powinno zgnić w pierdlu po zrobieniu im tego samego ;<

  "zły człowiek wobec zwierząt nie może być dobry wobec innych ludzi"

  • Aneta Frankowska (Anet Fran na fb) dodano 7 miesięcy temu

   Poprosimy o zdjęcia kotów. Ile ich Jest? W jakim wieku? Z kim się kontaktować? Wierzę w moc fb, ja że swojej strony pomogę ile się da.

 2. Andrzej Kijana dodano 7 miesięcy temu

  Daję 5 tysięcy za wskazanie sprawcy. Informacje proszę wysyłać na FB.

  • Dorota Czerniawska dodano 6 miesięcy temu

   Na fb jest założona zrzutka dla osoby która wskaże sprawcę Policja nie jest zainteresowana sprawą. Nie możemy teraz się poddać trzeba iść za ciosem i zmusić policję do działania.

 3. Krystian dodano 7 miesięcy temu

  Co za bękarty to zrobi żeby miały potwornie ciężkie życie

  • viola dodano 7 miesięcy temu

   ciekawe co by było gdyby takiemu czlowiekowi przywazac petarde do tak glupiej mordy

 4. Wojciech dodano 7 miesięcy temu

  Kur.y nie ludzie….😡😡😡

 5. Jagoda dodano 7 miesięcy temu

  Brakuje mi slow, zlapac i zrobic to samo niech poczuje bol i strach. Szacun dla wszystkich ktorzy opiekuja sie bezdomnymi zwierzetami, prosze kastrujcie psy I koty zeby nie dochodzilo do takich tragedi.Mam nadzieje ze policja dorwie tych psycholi.

 6. kuban dodano 7 miesięcy temu

  Nie mogę uwierzyć. Po prostu brak mi słów. Chrześcijański naród. Okres pokoju – święta Narodzenia Pańskiego.
  Nie sposób wyrazić co czuło to biedne Stworzenie. Oby oprawcę też takie cierpienie dotknęło. Każde zwłoki jak i majestat śmierci wymagają szacunku.
  Możemy dać pieniądze na monitoring.

 7. Mika dodano 7 miesięcy temu

  Karma wraca. Dostaniecie dokladnie to na co zaslużyliście

 8. obserwator II. dodano 7 miesięcy temu

  Takich zwyrodnialców nie należy porównywać ani z gestapo ani z SS ani z NKWD a jak wiadomo byli to zbrodniarze,którym znane były wszystkie okrucieństwa wojny.Do końca nie jest to prawdę ponieważ nawet hitlerowskich zbrodniarzy przeraziły zbrodnie chorwackich ustaszów gdzie jednym z czołowych zbrodniarzy był wychowanek zakonny klasztoru franciszkanów niejaki Brzica niedoszły prawnik,który wsławił się wymordowaniem około 1300 osób kobiet dzieci i mężczyzn a działał w oddziale pod dowództwem Ante Pawelicia i właśnie nawet dowódca SS Himler był przerażony okrucieństwem tych zbrodniarzy chorwackich a więc myślę,że tych oprawców z naszego miasta nawet nie mo co porównywać z tymi ustaszami bo oni chociaż mieli szacunek do tych bezbronnych zwierząt a rodzimi zbrodniarze naszego miasta nie mają szacunku do nikogo bo to jet wstęp do dalszych wyczynów w ich drodze życiowej i oby szybko zostali ujęci i osądzeni jak najsurowiej.

 9. Witch dodano 7 miesięcy temu

  Tym I reszcie zwyrodnialcow zycze wszystkiego co najgorsze lacznie z covidem, przeklinam was

 10. Agnieszka dodano 7 miesięcy temu

  Nawet gdybym nie cierpiała kotów moje sumienie nie pozwoliło by mi zrobić coś tak strasznego.A ja koty uwielbiam mam jednego futrzaka w domu.Po przeczytaniu tego nie mogę zrozumieć i współczuję matce tych bachor.. bo inaczej nie można napisać.Te uchowane bachory !!!!! Big nie ruchliwy lecz sprawiedliwy.

 11. Domino dodano 7 miesięcy temu

  Brak słów i jak ma tu być dobrze na tym świecie jak tu są tacy D..ile

 12. Ewa dodano 7 miesięcy temu

  Życzę temu miastu trzęsienia ziemi

  • Wiktor dodano 7 miesięcy temu

   „Świetni” mieszkańcy osiedla, skoro leją paliwo zwierzętom do jedzenia i na nie. Nudzi się komuś to niech do pracy idzie.
   Z kim się kontaktować w sprawie przygarnięcia kota stamtąd?

 13. Klaudia dodano 7 miesięcy temu

  brak mi slow… kur.y nie ludzie.. jak tak mozna?! kara smierci za takie znecanie powinna byc!

 14. Siedlczanka dodano 7 miesięcy temu

  Myślę że inni powinni uczyć się od Pani Izy wrażliwości i troski o braci mniejszych. A ten kto to zrobił chyba będzie dedykował taką postawę agresywną do swoich bliskich. A miarą naszego człowieczeństwa jest też opieka i wrażliwość nad zwierzętami

 15. Ktoś dodano 7 miesięcy temu

  Co za skurw….. Tacy ldzie powinni byc ukarani …. Zeby spotkalo ich to samo !!! Biedne zwierzeta przez takich tepakow cierpia bo hu…nie radza sobie ze swoim ego !! Mysla ze jak zabawia sie kosztem biednych zwierzat to beda fajni a do fajnosci to im daleko to sa zwykle śmieci!!

 16. Żaba dodano 7 miesięcy temu

  Przywiązać im do jaj i puścić golych w miasto.

 17. Ggg dodano 7 miesięcy temu

  Oni jaj niemaja

 18. Ernst dodano 7 miesięcy temu

  Mam nadzieje że ich znajdą porządni ludzie i tak dojadą że wylądują w szpitalu na bardzo, bardzo długo, bo prawo jest zecydowanie za łagodne.

 19. Mariusz dodano 7 miesięcy temu

  Tacy zwyrole nie zasługują żeby żyć, powinno się utylizować takie śmiecie.

 20. Wojciech z Konstancina dodano 7 miesięcy temu

  Trzeba nazwać rzeczy po imieniu : j*bać frajerów – morderców kotów w Siedlcach !

 21. Paweł dodano 7 miesięcy temu

  Te wyroki nic nie dzadza!! Trzeba złapać k*rwe i połamać mu ręce!! Obić mordy !! I może się nauczy!!! Jak nie robić samosądy! I tak oni sobie nic nie robią z tych kar!! Trzeba działać!!!!

  • Jcht dodano 7 miesięcy temu

   To bylaby najlepsza kara i przestroga dla innych

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?