SPIN

Ruszyły szczepienia personelu w szpitalu wojewódzkim

redakcja poniedziałek, 4 stycznia 2021, 22:49 Aktualnie, Siedlce

O godz. 15 zaszczepiono przeciwko koronawirusowi pierwszych pracowników szpitala wojewódzkiego – lekarze i pielęgniarki, zarząd oraz część dyrekcji.

W tym tygodniu będzie wykonanych pierwszych 90 szczepień. W ciągu trzech, władze szpitala planują zaszczepić wszystkich chętnych pracowników. Tych do dzisiejszego południa zgłosiło się ponad 430 spośród wszystkich 1600. Największą grupę stanowią lekarze i pielęgniarki.

Jedną z zaszczepionych dzisiaj osób był prezes placówki Marcin Kulicki, który sam dość ciężko przeszedł zakażenie COVID-19.

– Zdecydowałem się na szczepienie, żeby dać przykład innym, bo najwięcej wątpliwości mają osoby, które już przeszły chorobę – powiedział. Dodał, że program szczepień potrzebuje akcji informacyjnej. – Jestem przekonany, że jest to panaceum na pandemię.

Szczepienia tzw. grupy zero, czyli pracowników służby zdrowia każdego szczebla tydzień temu rozpoczęły się także w szpitalu miejskim w Siedlcach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?