SPIN

8 milionów na remont parku

Aneta Borkowska wtorek, 5 stycznia 2021, 11:21 Siedlce

Są pieniądze na rewaloryzację parku Aleksandria. Taką informację podał poseł Krzysztof Tchórzewski podczas trwającej właśnie konferencji prasowej.

Siedlce 2021 konferencja na temat inwestycji w miescie. Od lewej: randy Maciej Nowak, poseł Krzysztof Tchórzewski, były prezydent Siedlec Wojciech Kudelski

Jak zaznaczył o przekazaniu środków na inwestycję poinformował go minister kultury. Dofinansowanie ze środków unijnych ma wynieść ponad 8 mln zł. Wkład własny miasta miałby wynieść ponad 4 mln złotych. Projekt przygotował urząd miasta za poprzedniej ekipy czyli za prezydentury Wojciecha Kudelskiego.

– Warto wydać te pieniądze, bo takie miejsce jest niezbędne. Liczę na to, że obecne władze Siedlec docenią to co zostało wykonane – powiedział były prezydent miasta Wojciech Kudelski.

– Jestem bardzo zadowolony z faktu, że możemy pozyskać tak duże środki zewnętrzne – powiedział prezydent Andrzej Sitnik

4 komentarze

 1. . dodano 1 rok temu

  Jeśli pisiory mówią, że są pieniądze, to trzeba trzymać się za kieszeń i pilnować…

 2. Ehelon dodano 1 rok temu

  Pomimo iż nie darzę sympatią ugrupowania z którego pochodzi Pan Tchorzewski, to jego samego szanuję za to że będąc posłem ziemi siedleckiej dba o region który reprezentuje.
  Nie mniej uważam za kuriozalne, to że zwołuje konferencje i informuje o decyzji ministra.
  Czy Pan Minister Kultury nie ma w zwyczaju informować na piśmie zainteresowane jednostki samorządu o dofinansowaniu ?
  Czy na tej samej konferencji poinformował co z czekami które wręczał kilka miesięcy temu ochoczo Pan Premier Morawiecki ????

 3. Felek dodano 1 rok temu

  Jeżeli chodzi o czeki od Premiera Morawieckiego to pan Sitnik dostał już kasę dawno temu – grubo ponad 2 miliony złotych i przeznaczył ją w budżecie na 2021 na remont urzędu miasta.
  Jeżeli zaś chodzi o ministra Glińskiego to podając za portalem Podlasie24 pan Sitnik został poinformowany o tej sprawie już 01 grudnia 2020 roku. Tak więc słaby strzał panie Ehelon.

 4. Jan dodano 1 rok temu

  Dwaj ;dziadersi dwadzieścia lat albo więcej jedzą za publiczne pieniądze bogacą się i swoje rodziny ,dają ochłapy swoim wazeliniażom ludziom bez chonoru pieskom politycznym którzy za parę srebrników sprzedali by matke i klaszczą jak im każą,teraz mają czelność chwalić się że coś zrobili , na kolana panowie i czołem o posadzkę ,tylko tacy na ogół nie mają ani chonoru a nie wstydu.amen tak pisał mój kolega zorro.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?