SPIN

Nowa wersja spektaklu „Szkło”

Aneta Borkowska czwartek, 7 stycznia 2021, 16:22 Aktualnie, Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 17 stycznia (niedziela) o godz. 19. na premierę online nowej wersji spektaklu Alternatywnego Teatru Tańca LUZ pt. „Szkło”.

Scenariusz spektaklu „Szkło” oparty jest na wspomnieniach z życia dzieci wychowujących się w rodzinie z problemem alkoholowym. To rozważania zranionego emocjonalnie dziecka alkoholika, opowieść o życiu z poczuciem odrzucenia, z poczuciem winy, z brakiem miłości i poczucia własnej wartości. Mocne zaakcentowanie problemu poprzez artystyczny język tańca współczesnego, mają na celu uświadomienie powszechności i problemu DDA w naszym społeczeństwie oraz wskazanie różnych dróg szukania pomocy dla dzieci oraz osób dorosłych z rodzin dysfunkcyjnych.

Spektakl adresowany jest do młodzieży powyżej dwunastego roku życia oraz dorosłych. Obsadę aktorsko-taneczną stanowi grupa młodych, utytułowanych tancerzy Alternatywnego Teatru Tańca LUZ. Obsada złożona z młodych ludzi ma szansę łatwiejszego i bezpośredniego przekazu treści przedstawienia, która jest skierowana właśnie do młodzieży. Liczymy, iż nasza propozycja przyniesie oczekiwany rezultat w postaci lepszego i świadomego podejścia do problemu DDA oraz życia w rodzinie z problemem alkoholowym.

Spektakl będzie można obejrzeć na kanale YouTube MOK tylko na żywo 17 stycznia o godz. 19.

Scenariusz, reżyseria, choreografia: Joanna Woszczyńska
Asystent choreografa: Katarzyna Garbarczyk
Obsada:
Wiktoria Prokurat – solistka, najstarsza córka
Julia Szot – matka
Ewa Stecewicz – II córka
Zuzanna Kukla – III córka
Katarzyna Garbarczyk, Natalia Jarząb, Julia Sawicka, Nadia Błaszczyk, Gabriela Remiszewska, Katarzyna Łuka, Julia Siewiera, Klaudia Uchmańska, Zuzanna Gozdek, Natalia Szczerbaciuk, Marika Adamkiewicz, Fabian Prochenka
Muzyka:
Iwona Kobylińska – wokaliza
Edyta Koć – wiolonczela
Marek Matwiejczyk, Krzysztof Chromiński, Kamil Szafraniec
Reżyseria światła: Artur Wytrykus, Kamil Wielgórski
Reżyseria dźwięku: Marek Matwiejczyk
Wizualizacje: Szymon Szymański, Michał Bojar

Spektakl sfinansowany ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Siedlcach.

reklama MOK / fot Janusz Mazurek

Możliwość komentowania jest wyłączona.