SPIN

Konkurs „Mały ilustrator książek”

Aneta Borkowska piątek, 15 stycznia 2021, 07:23 Kultura

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. „Mały ilustrator książek”.

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Celem jest szerzenie czytelnictwa oraz rozwój zdolności manualnych i artystycznych u dzieci.

Zadanie: Zilustrowanie Elizy, jednej z postaci występujących w książce „Kalina i zaczarowana nić” autorstwa Małgorzaty Rek.

„Ukończony portret niczym zdjęcie odzwierciedlał szmaciankę. Eliza miała włosy z żółtej włóczki sięgające do pasa i krótko przyciętą grzywkę. Na każdym z policzków znajdowały się po trzy pomarańczowe piegi. Zielony kolor dużych oczu szmacianki pasował do jej oliwkowej spódniczki . Na środku twarzy zamiast noska przyszyty był maleńki perłowy koralik. Nosiła czerwone buciki wiązane z przodu na kokardki. Różnobarwny sweterek z czarodziejskiej nici miał szerokie rękawy i dość głęboki dekolt, lecz przez to był wygodny i nie krępował szmaciance ruchów. Lalka wyglądała bajecznie kolorowo.”

Technika jest dowolna (rysunek, malarstwo, grafika, techniki łączone – kolaż). Bez form przestrzennych.

Prace należy złożyć do 29 stycznia w Punkcie Informacji Kulturalniej CKiS przy ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31 w Siedlcach lub drogą mailową (scan, foto itp.) na adres ckis@ckis.siedlce.pl

Nagrody: 3 pierwsze miejsca – malowane przez autorkę poduszki, 3 drugie miejsca – książki „Kalina i zaczarowana nić”, 20 wyróżnień – zakładki do książki „Kalina i zaczarowana nić”.

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.