SPIN

Wyrok w sprawie Pogoni – bezwzględna dyskwalifikacja

Aneta Borkowska czwartek, 21 stycznia 2021, 06:37 Siedlce

To najsurowsza kara w polskiej piłce nożnej. Zapadł wyrok w sprawie 6 piłkarzy drugoligowej Pogoni Siedlce, a chodzi o aferę dopingową z jesieni 2019 roku. To cztery lata bezwzględnej dyskwalifikacji.

Panel Dyscyplinarny II Instancji zajmował się siedmioma graczami drugoligowej Pogoni Siedlce. Chodzi o Artura Balickiego, Aya Dioufa, Tomasza Margola, Marcina Kozłowskiego I, Piotra Smołucha, Kacpra Falona oraz Sebastiana Krawczyka. Pierwszy z nich od razu zdecydował się na współpracę i usłyszał wyrok wcześniej. Ukarano go czteroletnią dyskwalifikacją, ale połowa kary jest w zawieszeniu.

Jak poinformował na Twitterze dyrektor POLADY (Polskiej Agencji Antydopingowej) Michał Rynkowski panel uznał, że do infuzji kroplówek doszło w sposób celowy i stąd tak długa kara. Od tej decyzji nie ma odwołania. Kara dotyczy też wszelkiej działalności sportowej w ramach PZPN i innych związków sportowych.

Nie zakończyła się za to sprawa trenera Daniela P. Grozi mu kara do 4 lat zawieszenia. Klubowy lekarz Paweł Ż. już został na taką karę skazany.

źródło: Przegląd Sportowy

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?