SPIN

WOŚP w Siedlcach po raz 29

Aneta Borkowska wtorek, 26 stycznia 2021, 21:41 Aktualnie, Kultura

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 31 stycznia. Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, Sztab, działający tradycyjnie przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, robili wszystko, aby Orkiestra mogła zagrać ponownie w naszym mieście.

W dniu finału na ulice naszego miasta wyruszy 220 wolontariuszy, aby zbierać pieniądze na laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy.

Uruchomiliśmy wirtualną eSkarbonkę, do której można dorzucić się w każdej chwili (link do niej dostępny jest na stronie mok.siedlce.pl). Stacjonarne puszki znajdziecie w sali ćwiczeń Agata Joga, w Salonie Łazienek ESKA, w Kiosku u Alexa, w Instytucie Estetyki, w Krynicy Vitamin, w Ośrodku Hipoterapii i Rekreacji Konnej „Leśny Konik”,w sklepie PSB Mrówka oraz w Banku Spółdzielczym przy ul. Pustej. Wolontariuszy znajdziecie także w sobotę i w niedzielę w sklepach TOPAZ.

W tym roku grają z nami także: Parkrun Skórzec (sobota, godzina 9:00), Klub Sportowy NoWi Siedlce (niedziela, godz. 8:00, las Sekulski), Morsy Siedlce (niedziela, godz. 9:00, Zalew Siedlecki), Leśny Konik (niedziela, godz. 12:00, Plac Sikorskiego). Od godz. 9:00 po ulicach naszego miasta poruszać się będzie objazdowa motokwesta ATV Quady Siedlce, start z terenów przy Zalewie.

Od godziny 12:00 na naszym kanale YouTube trwać będzie transmisja live, podczas której będziecie mogli zobaczyć prosto ze sceny w sali widowiskowej Podlasie: koncert zespołu Silk, pokaz tancerzy Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, pokaz magii Clowna ReSorka, polskie piosenki od lat 60-tych do współczesnych w wykonaniu siedleckiej młodzieży, koncert akustyczny zespołu Upstream, rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

Będziemy opowiadać o niezwykłych gadżetach, które można wylicytować na aukcjach Allegro i łączyć z naszymi korespondentami na mieście, żeby pokazać wszystko to, co dzieje się w dniu finału.

O godz. 20:00 – Światełko do Nieba z domu… Apelujemy do wszystkich siedlczan, aby o godz. 20:00 zapalić światełko w oknie swojego domu i w ten sposób dołączyć do naszej akcji. Dodatkowo, na terenie miasta rozbłysną jeszcze WOŚPowe serduszka.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.