SPIN

„Jesteśmy dla was w sieci” – program na luty

redakcja środa, 27 stycznia 2021, 11:24 Kultura

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na lutowe wydarzenia online w ramach programu „Jesteśmy dla was w sieci”.

1 lutego o godz. 19. – wystawa „być, bywać”

Od 1 do 28 lutego na kanale YouTube CKiS dostępna online będzie wystawa malarstwa Moniki Wojciechowskiej „być, bywać”.

Monika Wojciechowska, graficzka komputerowa, malarka, projektantka, rysowniczka, rodowita siedlczanka, która na czas edukacji artystycznej wyemigrowała na Lubelszczyznę. Uzyskane tytuły to: technik plastyk w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie oraz magister sztuki – specjalność grafika warsztatowa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Mimo pracy jako grafik i dyrektor kreatywna, cały czas nieprzerwanie tworzy w swojej przydomowej pracowni. Brała udział w kilku wystawach zbiorowych ostatnio w 2019 roku w projekcie „Zapytaj Mokoszy” w Gdańsku oraz indywidualnych m.in. w Warszawie, Puławach, Łodzi i Siedlcach.

13 lutego o godz. 19. – „Miłość niejedno ma imię” – spektakl online

Akcja przedstawienia dzieje się w noc sylwestrową, na terminalu lotniska. Pasażerowie dowiadują się, że śnieżyca unieruchomiła ich na kilka godzin i nie odlecą świętować Nowego Roku w ciepłych krajach. W tych niecodziennych okolicznościach dzielą się swoimi poglądami ujawniając tęsknoty związane z poszukiwaniem miłości. Na potrzeby przedstawienia przygotowane zostały aranżacje muzyczne, wszystkim dobrze znane z Kabaretu Starszych Panów, w interpretacji wokalistów i orkiestry Teatru ES. Uosobieniem marzeń o miłości będą choreografie w wykonaniu tancerzy Teatru Tańca Caro. Wszystko w pięknej oprawie scenicznej, podane z pewną dozą humoru i dystansu do tematu, a jednocześnie ukazująca piękno ludzkiej duszy w stanie „zakochania”.

Reżyseria: Iwona Maria Orzełowska / Choreografia: Paulina Jaksim / Obsada: aktorzy Teatru ES oraz tancerze Teatru Tańca Caro

14 lutego o godz. 16. / 15 lutego o godz. 8-17. – „Zakochany Miś” – spektakl online

Ciepłe, pełne humoru i barwnych postaci przedstawienie dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej, oparte na przygodach najbardziej znanego polskiego misia. Losy niezdarnego misia, który w dniu urodzin orientuje się, że jego przyjaciele zapomnieli o jego święcie. Czeka go jednak niemała niespodzianka…

Produkcja: Teatr Piccolo / Scenariusz i reżyseria: Włodzimierz Wdowiak / Występują: Mieczysław Dyrda, Witold Łuczyński/Szymon Nygard, Maria Gudejko, Anna Wdowiak/gościnnie: Ewa Sonnenburg, Włodzimierz Wdowiak

21 lutego o godz. 19. – „Kantata na cztery skrzydła” – spektakl NA ŻYWO ze Sceny Teatralnej Miasta Siedlce

Tekst Roberta Bruttera, autora scenariuszy bardzo popularnych i znakomitych seriali TVP takich jak „Ranczo” i „Rodzina zastępcza”. Kto zna jego twórczość wie, że pełna jest opisów naszego codziennego życia z jego emocjami, porażkami i sukcesami, z nutką autoironii i tego co lubimy najbardziej: przesłania, że z każdej beznadziejnej sytuacji jest wyjście. Brutter uczy nas zdrowego dystansu do siebie i tolerancji do innych. „Kantata” jest taką właśnie opowieścią. O dziewczynie, która pod wpływem ogromnego poczucia winy, pragnie odebrać sobie życie. Lecz oto… pojawiają się dwaj aniołowie, którzy usiłują ją od tego zamiaru odwieść. Czy im się uda? Nie będziemy zdradzać pointy. Musicie to Państwo sami zobaczyć! Opowieść, w której łzy mieszają się z ogromną dawką śmiechu, daje gwarancję świetnej zabawy zwłaszcza, że w spektaklu grają znakomici aktorzy Sceny Teatralnej Miasta Siedlce: Ula Gotowicka, Robert Protasewicz i Maciej Czapski.

Scenariusz: Robert Brutter / Reżyseria: Waldemar Koperkiewicz

28 lutego o godz. 19. – „Świat Dorotki” – spektakl online

Spektakl dla dzieci Teatru Es pt. „Świat Dorotki” na podstawie powieści L. Franka Bauma „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Premiera przedstawienia odbyła się 4 listopada 2018 roku na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce. Spektakl oparty na powieści L. Franka Bauma „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, która od ponad 100 lat rozpala wyobraźnię dzieci na całym świecie. Trąba powietrzna porywa dom Dorotki wraz z nią, przenosi go do krainy Oz i zrzuca wprost na Złą Czarownicę. Dziewczynka w nagrodę dostaje jej niezwykłe Trzewiczki, a Dobra Czarownica każe jej iść aż do Szmaragdowego Grodu, gdzie mieszka potężny Czarnoksiężnik. Podobno tylko on może spełnić jej życzenie: powrót do domu. Po drodze Dorotka spotyka Stracha na Wróble (który chciałby mieć rozum), Blaszanego Drwala (który pragnie serca) i Tchórzliwego Lwa (który marzy o odwadze). Spektakl mówi o wierze w siebie, o możliwości spełniania własnych marzeń, o tym, że wszystko zależy przede wszystkim od nas. Dowiemy się więc, że spełnienia swoich pragnień należało szukać w samym sobie. A Dorotka i jej droga do domu? Okazuje się, że rozwiązanie cały czas było bardzo blisko.

scenariusz: Milena Rytlewska / reżyseria i muzyka: Robert Protasewicz / obsada: aktorzy Teatru ES

Wszystkie wydarzenia dostępne będą na kanale YouTube Centrum Kultury i Sztuki: www.youtube.com/channel/UCwCuyGB8Curfq_uQK–oo-g/videos oraz na stronach: www.ckis.siedlce.pl, www.facebook.com/ckis.siedlce

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.