SPIN

Rośnie nagroda za wykrycie oprawcy Lucka

redakcja środa, 27 stycznia 2021, 11:16 Siedlce

Już 4,5 tysiąca nagrody udało się zebrać dla osoby, która wskaże sprawcę lub sprawców zabicia kota Lucka z osiedla Młynarska w Siedlcach.

Przypomnijmy przyczyną zgonu kota był uraz głowy. Stwierdzono liczne złamania, prawdopodobnie sprawca uderzał jakimś przedmiotem w głowę zwierzęcia. Do zdarzenia doszło w Sylwestra.

– TOZ przeznaczył tysiąc złotych, resztę zbierają internauci – mówi prezes węgrowskiego oddziału Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami Jadwiga Adamczuk. – Ludzie są oburzeni, bo to już kolejna taka sytuacja w naszym mieście. Nie możemy dawać przyzwolenia na to by ktoś kto zamordował kota nie odpowiedział za to, bo dziś kot, a jutro może to być człowiek. Takie sytuacje należy piętnować i takich ludzi stawiać przed sądem – dodaje.

Zbiórka cały czas trwa. TOZ zapewnia pełną anonimowość temu, kto pomoże policji w ustaleniu sprawcy. W tej sprawie dochodzenie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Siedlcach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?