SPIN

Nie dostali ani jednej szczepionki

Aneta Borkowska poniedziałek, 1 lutego 2021, 17:03 Siedlce

Brakuje szczepionek przeciwko koronawirusowi w szpitalu miejskim. Dzisiaj placówka nie dostała żadnej ampułki. Pacjenci przesuwani są na inne terminy.

– Zgłosiliśmy zapotrzebowanie na 270 sztuk jako drugą dawkę dla grupy „zero” oraz 90 szczepionek dla pacjentów powyżej 70 i 80 roku życia – mówi Mirosław Leśkowicz, dyrektor szpitala. – Czekamy na dostawę, która powinna być zrealizowana do jutra do południa – dodaje.

Aby wywiązać się ze wszystkich zapisów, bo trzeba zaznaczyć, że miejska lecznica jest szpitalem węzłowym (a więc może szczepić pracowników służby zdrowia innych placówek) powinna dostawać około 500 szczepionek tygodniowo.

5 komentarzy

 1. obserwator II. dodano 1 rok temu

  Najlepiej z tej całej akcji szczepionkowej to wychodzi rządowa propaganda o ilości zaszczepionych,ile to szczepionek zabezpieczono w magazynach jak to sprawnie wszystko przebiega.Dworczyk i jego pomocnicy do perfekcji opanowali to całe szczepienie,tylko zapomnieli,że to nie do nich powinno należeć załatwienie całego procesu szczepień.Prosty sposób na załatwienie prostym sposobem;NFZ wysyła arkusze jakie się wypełnia przy lekarzu w dwóch egzemplarzach,jeden się zdaje w punkcie gdzie się będzie szczepić a drugi jako pokwitowanie pozostaje u pacjenta i wezwanie telefoniczne na konkretny termin i godzinę w zależności od ilości szczepionek,ale jak by to było gdyby nie było w tym uczestnictwie propagandy rządowej i wciskania kitu jak to ładnie wygląda.Pośmiewisko i żenada rządu.

 2. Co? dodano 1 rok temu

  500 szczepionek tygodniowo na tylu mieszkancow 60+? Nawet nie nazwe tego zartem To jak spluniecie kogos i ja wiem kogo w twarz.

 3. logik dodano 1 rok temu

  Obserwatorze, nie napisałeś tylko, kto ma ustalić punkty szczepień, kto i jak ma im dostarczyć szczepionki, no i skąd je pozyskać.

 4. Do logik dodano 1 rok temu

  Co za glupie pytania zadajesz?Zastanawiam sie tylko czy robisz to celowo czy to ta druga opcja o ktorej pisac nie musze bo chyba jest oczywista.Oczywiscie ze to sa kompetencje i obowiazki RZADZACYCH.Pzdr

 5. Pawel S dodano 1 rok temu

  Mieszkam w 🇬🇧 od 5 lat.Mam 53 lata.Wyjechalem swiadomie podejmujac jednoczesnie decyzje ze jest to bilet w jedna strone.O spokoju,normalnosci,kulturze,i przewidywalnosci nie musze chyba pisac bo jest to raczej oczywiste na czyja ( kraju) korzysc.Moja zona sie smieje ze ja tutaj bede wczesniej zaszczepiony (kwiecien-maj) niz moja mama i tesciowa razem wziete ktore maja powyzej 80 lat.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?