Siedleccy siatkarze wciąż na fali

Aneta Borkowska czwartek, 4 lutego 2021, 08:29 Sport

13 zwycięstwo w sezonie odnieśli siatkarze KPS Siedlce. W środę (3 lutego) drużyna trenera Mateusza Grabdy wygrała na wyjeździe z ASZ AGH Kraków 3:1.

Wywalczone w wyjazdowym meczu 3 punkty pozwoliły ekipie z Siedlec awansować na 5 miejsce w tabeli TAURON1Ligi.

W pierwszej rundzie KPS wygrał z zespołem z Krakowa po tie-breaku, w wyjazdowym meczu siedlczanie zdołali wywalczyć pełną pulę punktów. Od początku spotkania KPS prezentował się bardzo dobrze, przy zagrywce Michała Wójcika siedlczanie odskoczyli na kilka punktów i przewagi nie oddali aż do końca seta. Premierową partię KPS wygrał 25:22. W drugim secie lepsi byli gospodarze, ale dwie kolejne partie należały do zespołu z Siedlec, KPS wygrał odpowiednio 25:15 i 25:19, a cały mecz 3:1. Statuetka MVP trafiła do rąk przyjmującego siedleckiej drużyny Michała Wójcika.

Już w sobotę (6 lutego) o 17.00 w Siedlcach dojdzie do pojedynku sąsiadów z ligowej tabeli. KPS po zwycięstwie w Krakowie ma 37 punktów i plasuje się na 5 miejscu, sobotni rywal siedlczan – Norwid Częstochowa jest o oczko wyżej i ma na swoim koncie 40 punktów.

autor: Magdalena Szewczuk, rzecznik KPS