SPIN

Udany rewanż KPS-u z Norwidem

Aneta Borkowska niedziela, 7 lutego 2021, 06:45 Sport

Szóste zwycięstwo z rzędu, a czternaste w sezonie odnieśli w sobotę, 6 lutego siatkarze KPS Siedlce. Drużyna trenera Mateusza Grabdy umocniła się na 5. miejscu w tabeli TAURON1.Ligi.

Ekipie KPS-u Siedlce udało się zrewanżować Exact Systems Norwid Częstochowa za porażkę z pierwszej części sezonu. Dwie pierwsze partie siedlczanie rozegrali naprawdę koncertowo. Punktowali rywali, utrzymywali świetną skuteczność ataku i bardzo dobrze zagrywali, zwyciężając pewnie w setach do 21 i 15. Jednak częstochowianie ani myśleli złożyć broń. W kolejnych setach to oni dyktowali warunki gry. Dzięki cierpliwej grze w obronie oraz wzmocnionej zagrywce doprowadzili do tie-breaka. W decydującym secie KPS bardzo szybko osiągnął przewagę, przy zmianie stron było 8:3. Emocji w tie-breaku jednak nie brakowało, siatkarze obu ekip mieli sobie sporo do powiedzenia pod siatką, emocje udzieliły się także przedstawicielom sztabów trenerskich. Mimo wielu emocji gospodarze pewnie zmierzali po zwycięstwo w piątym secie, ostatecznie KPS wygrał do 7, a cały mecz 3:2. Statuetka MVP powędrowała w ręce atakującego siedleckiej ekipy Mateusza Kańczoka.

KPS ma na swoim koncie 39 punktów i zajmuje 5 miejsce w ligowej tabeli. Teraz przed siatkarzami z Siedlec dłuższa przerwa w ligowych rozgrywkach. Jak zapowiada trener Grabda nie oznacza to jednak dłuższego odpoczynku, drużyna nadal będzie spotykała się na dwóch treningach dziennie. Kolejny mecz KPS rozegra 18 lutego o godz. 20:30, kiedy we własnej hali zmierzy się z Mickiewiczem Kluczbork. Spotkanie będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport Extra.

22 kolejka  TAURON1.Liga KPS Siedlce –  KS Norwid Częstochowa  3:2 (25:21, 25:15, 22:25, 19:25,15:7 ) – MVP: Mateusz Kańczok

KPS: Radosław Nowak, Jakub Strulak, Mateusz Kańczok, Janusz Górski, Michał Wójcik, Szymon Bereza, Patryk Waloch (libero) oraz Jacek Ziemnicki, Dawid Pawlun, Patryk Szymański, Adrian Potera (libero)

autor: Magdalena Szewczuk, rzecznik KPS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?