SPIN

Szkolą osoby z niepełnosprawnościami

Aneta Borkowska środa, 10 lutego 2021, 07:02 Społeczeństwo

Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach – przedsiębiorstwo działające na zasadach ekonomii społecznej – stawia na wszechstronny rozwój osób z niepełnosprawnościami.

Na początku lutego część z nich brała udział w warsztatach, które pomogą m.in. zwiększyć energię witalną w pracy, poprawić komunikację i zredukować stres związany z panującą pandemią.

Warsztaty pt.: ”Warsztaty – żywioły serca.” odbyły się 2 i 4 lutego przy ul. Chopina 10 w Siedlcach. Poprowadziła je Joanna Sajko-Stańczyk – psycholog, certyfikowany trener „miękkich kompetencji społecznych”, coach oraz doradca zawodowy.

– Warsztaty integracyjne były związane z redukcją stresu i napięć, uwalnianiem emocji. Miały na celu zwiększyć energię witalną w pracy, poprawić komunikację, budzić postawy proaktywne oraz poszukiwać kreatywnych sposobów rozwiązywania problemów, napięć – mówi J. Sajko Stańczyk.

Podczas spotkań poruszono również temat pandemii koronawirusa. Emocje, które pojawiały się w trakcie pracy szkoleniowej, były wykorzystane przez specjalistkę umiejętnie i w sposób kontrolowany.

– Przełamujemy barierę, dystans, które przez pandemię samoistnie wkradły się relacje międzyludzkie, a tym samym między pracowników. Pragniemy wrócić do tej samej pozytywnej energii sprzed trudnego okresu – tłumaczy Aleksandra Gallus, z-ca kierownika ZAZ CDS w Siedlcach.

Zakład Aktywności Zawodowej w Siedlcach jest to przedsiębiorstwo działające na zasadach ekonomii społecznej. W swej działalności łączy cele społeczne i ekonomiczne. Znajdują tu pracę osoby niepełnosprawne. ZAZ zajmuje się gastronomią i odnową biologiczną.

Więcej informacji: www.zaz-siedlce.pl

źródło: Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?