SPIN

„Pogoń” straci inwestora przez konflikt z prezesem ARMSu?

redakcja czwartek, 11 lutego 2021, 23:48 Siedlce

Nieporozumienia na linii Sławomir Kiełbus – Agencja Rozwoju Miasta Siedlce. Sponsor klubu poinformował, że wstrzymuje finansowanie siedleckiej Pogoni do momentu wyjaśnienia sytuacji.

Sławomir Kiełbus (w środku): zawieszam finansowanie klubu

Ma chodzić o sposób w jaki spółka zarządza obiektami sportowymi. Kiełbus twierdzi, że współpraca z prezesem ARMS nie układa się, a on sam zwrócił się do prezydenta Siedlec o odwołania Pawła Truszkowskiego.

List otwarty Sławomira Kiełbusa do rodziców, adeptów akademii, kibiców i sympatyków MKP Pogoń Siedlce

Drodzy,

W zeszłym roku postanowiłem zainwestować prywatne pieniądze w MKP Pogoń Siedlce pomimo tego, że klub był w trudnej sytuacji finansowej (1 mln długu) oraz wizerunkowej (afera dopingowa).

W nowy projekt zaangażowałem osoby, które są w Zarządzie i które od samego początku zabrały się do ciężkiej pracy nad poprawą wizerunku i funkcjonowania Pogoni Siedlce. Wiem, że wybrałem właściwych ludzi, którym ufam i którzy przez ten krótki okres kilku miesięcy pokazali, że można budować klub poprzez rozwój na każdej płaszczyźnie.

Doszedłem do porozumienia z Prezydentem Miasta Siedlce w kwestii finansowania klubu i tutaj muszę przyznać, że Miasto wywiązuje się z naszych ustaleń.

Moim drugim warunkiem było zarządzanie obiektami, które wiem, że ze względów prawnych nie może zostać spełnione. W związku z tym otrzymałem zapewnienie od Prezydenta, że Pogoń będzie współpracować z ARMS na każdej płaszczyźnie (boiska, turnieje, obozy…). Niestety teoria w żaden sposób nie przełożyła się na praktykę…

Ten warunek nie został spełniony. Napisałem konkretny list do Prezydenta Miasta Siedlce z postulatem zmiany Prezesa ARMS Pawła Truszkowskiego.

Na czas rozmów na ten temat z Prezydentem, zawieszam finansowanie klubu do momentu znalezienia kompromisu.

Ze względu na to, że trwają rozmowy z Prezydentem i ARMS nie mogę pisać szczegółów, ale zapewniam Państwa, że o wszystkim poinformuje w stosownym momencie.

Jestem w każdej chwili gotów wrócić do finansowania klubu, ale na pewno nie na takich zasadach współpracy z ARMS jak ma to miejsce na chwile obecną.

Pozdrawiam

Sławomir Kiełbus

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?