SPIN

Wystawa „Inklinacje – wernisaż jednej pracy”

Aneta Borkowska czwartek, 11 lutego 2021, 15:53 Kultura

Od 4 lutego do 7 marca w Galerii Teatralnej CKiS dostępna będzie wystawa „Inklinacje – wernisaż jednej pracy” prezentująca twórczość środowiska artystów związanych z Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu.

Wystawa „Inklinacje – wernisaż jednej pracy” to już ósma odsłona twórczej inicjatywy artystów związanych z wiśnickim plastykiem. Tym razem projekt pod nazwą Wernisaż Jednej Pracy „Inklinacje” prezentuje dzieła z szerokiego obszaru sztuki, od malarstwa po animację. Wyróżnia się on bogactwem podejmowanych technik plastycznych, różnorodnością podejmowanych tematów, odmiennością artystycznej narracji.

Na ekspozycję składa się 60 prac reprezentujących takie dyscypliny jak malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba, ceramika, szkło, tkanina, fotografia i animacja. Prace eksponowane są w 14 placówkach muzealnych i kulturalnych w całej Polsce (Jaworzno, Oświęcim, Myślenice, Dębice, Miechów, Olkusz Wałbrzych, Ciechanów, Łomża, Przasnysz, Siedlce,Kraków, Nowy Wiśnicz).

Kuratorem wystawy jest prof. Adam Pociecha z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

W trosce o bezpieczeństwo odwiedzających wystawa w Galerii Teatralnej CKiS odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.