SPIN

Wystawa „Podlaski Przełom Bugu 2020”

Aneta Borkowska czwartek, 11 lutego 2021, 06:26 Aktualnie, Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do Galeria Fokus do oglądania wystawy „Podlaski Przełom Bugu 2020”. Wystawa czynna do 19 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-17:00.

Organizowane od dwudziestu pięciu lat plenery „Podlaski Przełom Bugu” należą do najważniejszych i najstarszych imprez tego typu w kraju. Tegoroczny odbył się w dniach 13-18 września i wzięło w nim udział trzydziestu siedmiu fotografów z Polski, Białorusi i Niemiec. Współorganizatorami pleneru byli: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, Powiat Bialski – Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenie Twórców.

Organizatorom fotograficznych spotkań nad Bugiem przyświecają następujące cele:

  • stworzenie cyklu fotografii przedstawiających walory przyrodnicze i kulturowe regionu nadbużańskiego,
  • promocja bogatych w zabytki kultury duchowej i materialnej, atrakcyjnych pod względem turystycznym ziem nadbużańskich,
  • integracja środowiska artystycznego oraz wymiana doświadczeń i promocja twórczości w dziedzinie fotografii.

Podczas pleneru, oprócz codziennego fotografowania i wymiany doświadczeń, zrealizowane zostały planowane zajęcia dydaktyczne. Odbyły się prezentacje prac uczestników pleneru m. in. członków Związku Polskich Artystów Fotografików: Zbigniewa Furmana z Warszawy, Tomasza Grzyba z Radomia, Stanisława Dulnego z Ostrowca Św. i Piotra Speka z Piły.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.