SPIN

Obwodnica jak najdalej od domów

Aneta Borkowska wtorek, 16 lutego 2021, 12:28 Aktualnie, Siedlce

Trwa konferencja prezydenta Siedlec Andrzeja Sitnika ws. przedłużenia drogi nr 63, czyli tzw. obwodnicy miejskiej.

Siedlczanie zbierający podpisy pod wnioskami do studium

Już na samym początku spotkania z mediami Andrzej Sitnik zapewnił, że będzie apelował do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przesunięcie trasy jak najbardziej na zachód.

– Tak, aby droga była maksymalnie odsunięta od zabudowań mieszkalnych, aby nie było konieczności wykupowania nieruchomości i odbierania dorobku życia ludzi – powiedział. Przyznał, że nie planuje przekazania wniosku o przeniesienie obwodnicy na tereny gminy Siedlce (tego chcą protestujący siedlczanie), bo nie jest wójtem gminy.

Andrzej Sitnik dodał, że inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i to do niej teraz powinni składać wnioski mieszkańcy. Mają na to czas do 19. lutego.

Prezydent poinformował też, że w związku z działaniami GDDKiA, nieaktualna staje się miejska propozycja przebiegu drogi, która pojawiła się w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Siedlec. To ona wywoływała najwięcej kontrowersji wśród mieszkańców.

– W dokumencie miejskim uwzględnimy projekt Generalanej Dyrekcji – zapewnił Andrzej Sitnik.

Przypomnijmy, że wnioski do studium (dotyczy całego miasta) siedlczanie mogą składać do 3. marca.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?