Siatkarze KPS z siódmym zwycięstwem z rzędu

Aneta Borkowska piątek, 19 lutego 2021, 06:09 Sport

Trwa doskonała passa siedleckich siatkarzy. KPS Siedlce pokonał ekipę UKS Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:22, 19:25, 28:26, 25:23) w meczu inaugurującym 23. kolejkę TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

MVP został wybrany kapitan KPS-u Janusz Górski. Siedlczanom udało się zrewanżować przeciwnikom za porażkę z początku sezonu.

Czwartkowy mecz był na żywo pokazywany w Polsacie Sport Extra, a na spotkaniu zagościł wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Czarnecki.

Zespoły z Siedlec i Kluczborka zajmują miejsca w czołowej ósemce ligowej tabeli, kibice liczyli zatem na zacięty pojedynek i właśnie tak było. Pierwszą partię zespół z Siedlec wygrał 25:22, w drugiej lepsi byli zawodnicy z Kluczborka, którzy postawili na bardzo mocną zagrywkę i w efekcie wygrali 25:19. Dwa kolejne sety były bardzo zacięte, ale w końcówkach szalę zwycięstwa na swoją korzyść zdołali przechylić gracze KPS-u. Siedlczanie wygrali do 26 i 23, a całe spotkanie 3:1.

Zespół z Siedlec dopisał na swoje konto kolejne 3 punkty. Podopieczni trenera Mateusza Grabdy zgromadzili już 42 oczka. KPS odniósł w czwartkowy wieczór 7 zwycięstwo z rzędu i 15 w sezonie.

Teraz siedlecki zespół czeka nieco dłuższa przerwa w ligowych rozgrywkach, kolejny mecz KPS rozegra 3 marca, kiedy we własnej hali podejmie Avię Świdnik.

autor: Magdalena Szewczuk, rzecznik KPS