SPIN

Spektakl „Iwona, Księżniczka Burgunda”

Aneta Borkowska środa, 24 marca 2021, 16:09 Aktualnie, Kultura

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszamy Państwa na emisję online spektaklu „Iwona, Księżniczka Burgunda” na podstawie dramatu Witolda Gombrowicza, w reżyserii Macieja Czapskiego, a w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza oraz aktorów scen warszawskich.

Spektakl online dostępny będzie 27 marca o godz. 19:00 na kanale YouTube CKiS:

Akcja czteroaktowej sztuki rozgrywa się w fantastycznej krainie – na królewskim dworze. Świat stworzony przez Gombrowicza jest groteskowy, śmieszny i zarazem tragiczny. To satyryczny obraz społeczeństwa, które krępuje i obezwładnia jednostkę. Bohaterowie sztuki są ludźmi zupełnie normalnymi, tylko znajdującymi się w anormalnej sytuacji.
„Żeby poznać swą lepszość, trzeba wynaleźć sobie kogoś gorszego.”
Tylko, że gorszość budzi demony – sumienie, brak pewności siebie. Na fasadzie lepszości powstają rysy, wkrada się chaos. Groźba utraty czegoś, co nie twarzą a maską, czy też gębą się okazuje, popycha ludzi ku rozwiązaniom drastycznym, ale czy ostatecznym?
„Brzydkie kobiety czasem bardziej uderzają do głowy niż ładne, gdy się podchodzi do nich zbyt blisko.”

Obsada: Waldemar Obłoza, Joanna Jabłczyńska, Dorota Zielińska, Bartłomiej Magdziarz, Miriam Aleksandrowicz, Krzysztof Żabka, Maciej Czapski, Kamil Jóźwik, Grzegorz Kosiński, Anna Karbowiak, Maja Gaciong, Anna Harke, Dominika Dadasiewicz, Dominika Wróbel, Wioletta Wójcicka / Reżyseria: Maciej Czapski / Choreografia: Iwona Maria Orzełowska / Produkcja: Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.