SPIN

Spektakl online „Trzy Świnki”

Aneta Borkowska piątek, 26 marca 2021, 12:53 Aktualnie, Kultura

W niedzielę (28 marca) o godz. 16. na kanale YouTube Centrum Kultury i Sztuki będzie można obejrzeć spektakl online dla dzieci pt. „Trzy Świnki” w wykonaniu aktorów Teatru Groteska z Krakowa.

Opowieść o trzech Świnkach, które nieświadome niebezpieczeństw wyruszają w drogę, by szukać swego miejsca w świecie. Tylko jedna ze świnek postanawia – zgodnie z radą Mamy – wybudować dla siebie domek. Wkrótce pojawia się zły Wilk, który podstępem postanawia Świnki zjeść. Bardzo szybko okazuje się, że opieszałe świnki będą musiały ponieść konsekwencje swojego lenistwa… Na szczęście jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się kończy, Świnki uczą się, że w gromadzie siła, a Wilk zamiast obiadem zostaje „poczęstowany” guzem na czole. Ten niezwykle barwny i żywiołowy spektakl zrealizowany został w konwencji maskowo-lalkowej. Przedstawienie opowiada o wchodzeniu w świat dorosłych i o tym, jak ważne bywają pierwsze życiowe wybory. Uczy, że wszystkie decyzje należy podejmować z rozwagą, bo każdy wybór niesie za sobą konsekwencje.

reżyseria: Lech Walicki / muzyka: Iga Eckert / scenografia i kostiumy: Małgorzata Zwolińska / Obsada: Mama Świnka: Iwona Olszewska-Watemborska, Kropka: Katarzyna Kopczyk, Kwiatuszek: Diana Jędrzejewska, Ryjek: Jakub Popławski, Wilk: Bartłomiej Olszewski, Adam Żeberko, Elegancja Lux Jędza Nędza: Bartosz Watemborski

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.