SPIN

Spektakl pasyjny Teatru ES pt. „Dzień Drugi. Wielka Sobota”

Aneta Borkowska piątek, 26 marca 2021, 12:58 Kultura

W środę (31 marca) o godz. 17:00 na kanale YouTube Centrum Kultury i Sztuki wyemitowany zostanie spektakl pasyjny Teatru ES pt. „Dzień Drugi. Wielka Sobota”.

„Dzień Drugi. Wielka Sobota” to spektakl pasyjny, ukazujący refleksje, przemyślenia współczesnego człowieka na temat wiary, zwątpienia, miejsca Jezusa w naszym codziennym życiu. Dużą wartością przedstawienia jest współczesny język narracji, stylem przypominający reportaże z miejsc akcji. Widz może odnosić wrażenie, że czas między śmiercią Chrystusa a Zmartwychwstaniem stanął w miejscu, a odradza się w każdy Wielki Tydzień. Ludzki strach i zwątpienie apostołów będących świadkami Jego kaźni, a niewiedzących o Zmartwychwstaniu – dla nas, którzy już wiedzą, jest wielkim i radosnym oczekiwaniem na dzień trzeci. Dodatkowym walorem artystycznym przedstawienia są pieśni wielkopostne z XVI i XVII wieku i jakże pełne mądrego, głęboko religijnego przekazu. Całość widowiska świetnie dopełniają projekcje materiałów multimedialnych z miejsca akcji oraz klimatyczna muzyka.

Scenariusz i reżyseria: Waldemar Koperkiewicz / na motywach książki i audycji radiowych „Dzień Drugi. Prawda Jedyna” Grzegorza Skwarka / Pieśni Wielkopostne: Ania Broda (śpiew), Witek Broda (lira korbowa) / Obsada: Anna Kasjaniuk, Paweł Skolimowski, Robert Protasewicz, Krzysztof Barabasz, Paweł Kryszczuk

Nagranie dostępne będzie do soboty, 3 kwietnia do godz. 22:00 na kanale YouTube CKiS.

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.