SPIN

Caritas szuka wolontariuszy

Aneta Borkowska środa, 31 marca 2021, 09:22 Społeczeństwo

Pomoc bliźniemu, rozwijanie talentów i pasji, praca w zespole – to zaledwie kilka korzyści, które wiążą się z wolontariatem. Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza chętnych do zaangażowania się w działania Centrum Wolontariatu w Siedlcach. Obecnie prowadzony jest nabór.

– Szukamy osób z doświadczeniem wolontariatu, ale też i takich, którzy swoją drogę chcą w nim rozpocząć. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, propozycje i działania. Swoim zaangażowaniem chcemy docierać do tych, którzy potrzebują pomocy, zatem tak naprawdę żadna aktywność nie jest nam straszna. Zapraszamy wszystkich chętnych do przeżycia niezapomnianej przygody, jaką jest wolontariat! – mówi Anna Matuszewska, manager działu ds. dzieci i młodzieży.

Do zadań, które aktualnie są realizowane przez wolontariuszy, należą: pomoc w robieniu zakupów seniorom oraz osobom na kwarantannie, noszenie ciepłych posiłków seniorom, działania w siedleckich Świetlicach prowadzonych przez Caritas: Socjoterapeutycznej przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 oraz Profilaktyczno – wychowawczej przy ul. Floriańskiej 3 oraz przy udzielanie korepetycji dzieciom i młodzieży w ramach „Akademii Małego Żaka”.

Więcej informacji: Biuro Centrum Wolontariatu: ul. Bpa I. Świrskiego 57, czynne w poniedziałki oraz wtorki w godzinach 10:00 – 18:00, tel.: 510 756 437, wolontariat@siedlce.caritas.pl

źródło: Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?