SPIN

Znowu 0 złotych dla Siedlec w ramach rządowej pomocy

redakcja środa, 31 marca 2021, 15:17 Siedlce

Wojewoda mazowiecki opublikował listę inwestycji, które zostaną dofinansowane w ramach 2 naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Siedlec nie ma liście.

Jeden z wniosków dotyczył tego budynku

Miasto ubiegało się o pieniądze na 3 inwestycje.

Pierwsza to adaptacja zajmowanego przez MOPR budynku przy ulicy Sienkiewicza na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy.

Drugi wniosek to remont budynku po policji przy ulicy Prusa i przeniesienie tam MOPR-u i innych komórek organizacyjnych urzędu miasta.

Trzeci wniosek dotyczył remontu ulicy Cmentarnej oraz budowę ulicy Piaskowej i Kątowej od Ronda Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej do Piasków Zamiejskich.

Przypomnijmy. To kolejny raz kiedy Siedlce nie dostały żadnych środków z RFIL. Pod koniec ubiegłego roku miasto wnioskowało o dofinansowanie do 10 inwestycji, ale żaden nie zyskał uznania. W kolejnym rozdaniu można było złożyć maksymalnie 3 wnioski i tyle złożył samorząd.

Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik nie kryje niezadowolenia z rozstrzygnięć.

– Nie mamy wiedzy na temat kryteriów oceny i osiągniętej punktacji naszych wniosków – mówi i dodaje, że złożone wnioski dotyczą bardzo ważnych inwestycji dla mieszkańców. – Budowa ulicy Cmentarnej jest koniecznością ze względu na jej stan techniczny, a w połączeniu z ulicami Piaskową i Kątową pozwoli odciążyć centrum miasta i skierować ruch w stronę Piasków Zamiejskich. Środowiskowy Dom Samopomocy to pochylenie się nad trudną sytuacją osób niepełnosprawnych, podobnie jak budynek przy ulicy Prusa, do którego zamierzaliśmy przenieść Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Te pieniądze nie są dla mnie, prezydenta Andrzeja Sitnika, tylko dla miasta i mieszkańców – dodaje.

Poprzednie rozdanie środków w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych wzbudziło wiele kontrowersji. Okazało się, że pieniądze z rządowego programu przekazano przede wszystkim do samorządów zarządzanych przez osoby, które startowały z list PiS w wyborach samorządowych lub były przez tę partię popierane. Podczas naborów nie obowiązywały żadne kryteria punktowe. Można było składać wioski bez dokumentacji i ubiegać się o 100 proc. dofinansowania. Po ogłoszeniu wyników nie publikowano protokołu ani listy samorządów, które nie dostały dofinansowania.

13 komentarzy

 1. Suweren. dodano 2 tygodnie temu

  Zachciało się antyrządowego prezydenta? No to macie co chcieliście.

  • Marian dodano 2 tygodnie temu

   Co ty piszesz człowieku? co to za mentalność, że normalne dla Ciebie jest partyjne rozdawnictwo? Tak samo normalne dla Ciebie są łapówki? umieszczanie dzieci w żłobku po znajomości? Człowieku? co z tobą

  • yhym dodano 2 tygodnie temu

   nie chcieliście autostrady, to mieliście wojnę

  • Oj dodano 2 tygodnie temu

   durny ty durny sewerku

  • tommi dodano 1 tydzień temu

   Oliwa sprawiedliwa, kiedyś rolę się odwrócą…

 2. Ola dodano 2 tygodnie temu

  I bardzo dobrze

  • no nie wiem dodano 2 tygodnie temu

   czy jest się z czego cieszyć. Dla siedlczan to raczej powinien być powód do oburzenia na działania rządu. Pieniądze wypłacane są z podatków także mieszkańców i przedsiębiorców z Siedlec, więc to jest policzek dla nas wszystkich. A przede wszystkim dowód na bezużyteczność naszych posłów i senatorów

   • zgadzam się dodano 2 tygodnie temu

    Nasi posłowie myślą tylko o sobie, a nie o naszych Siedlcach. To jest prawe i sprawiedliwe?!. 🙁

 3. obserwator II. dodano 2 tygodnie temu

  Wcale mnie to nie dziwi jak rządzi "banda"łysego to dla innych środków brakuje.Jak pamiętacie wcześniej poddany Kaczyńskiego czyli Tchórzewski zwrócił się do Prezydenta Siedlec aby przestał atakować rząd Kaczyńskiego tak Kaczyńskiego bo Morawiecki to tylko jest jako przedstawiciel a wszystkie decyzje podejmuje wożnica czyli ten co siedzi na kożle a na kożle może tylko siedzieć sam Kaczyński i nikt więcej.Wojewoda nie nadawał się na ministra zdrowia to zmienił partyjny stołek na obecny i też ma coś do "powiedzenia"Takich mamy reprezentantów w Sejmie ,którzy usiłują dbać o swój region ale jakoś to im nie wychodzi.Zobaczcie na posłów z Radomia i okolic.Mieszkańcom Siedlec pozostało się tylko zastanowić co zrobić aby takich posłów już nie było w tym regionie.Jestem osobą bezpartyjną ale patrzeć na ten szrot polityczny to jeszcze potrafię i widać doskonale jak tańczący samorządowcy przy rządzącej ekipie wykonują chocholi taniec i to nie za darmo.Może nie wszyscy samorządowcy chcą "zaprzedać duszę diabłu".

 4. to wstyd dodano 2 tygodnie temu

  Nawet nie chce mi się komentować tych wywodów pana posła. One są wprost dowodem na niezgodne z prawem przyznawanie środków zewnętrznych. Urząd miasta powinien rozważyć jakieś kroki prawne

  • siedlczanin dodano 2 tygodnie temu

   Siedlce nie dostana, ponieważ decyzję podejmują osoby nie związane z Siedlcami ,a z powiatem i mamy to co mamy, przecież w obecnej koalicji rządzącej nie ma żadnego rodowitego siedlczanina tylko powiat i mamy dotacje dla starostwa ,a dla miasta figa z makiem

 5. ***** *** dodano 2 tygodnie temu

  nie mam nic do dodania

 6. Pawel z rodzina. dodano 1 tydzień temu

  Dobrze ze juz nie mieszkam nie tylko “zapyzialym “ miescie ale i kraju.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?