SPIN

KPS fazę zasadniczą zakończył zwycięstwem

Aneta Borkowska czwartek, 1 kwietnia 2021, 07:00 Sport

W ostatnim meczu fazy zasadniczej siatkarze KPS Siedlce zmierzyli się we Wrześni z Krispolem, po pięciosetowym boju ze zwycięstwa cieszyła się ekipa z Siedlec.

Krispol Września – KPS Siedlce 2:3 (22:25, 25:21,25:18,20:25, 13:15)

31 marca siedlecka ekipa zagrała z walczącym o utrzymanie w rozgrywkach TAURON1.Ligi kris polem Września. KPS miał już zagwarantowane utrzymanie w lidze na kolejny sezon i udział w fazie play-off, ale trener KPS-u Mateusz Grabda podkreślał, że we Wrześni na pewno nie będzie kalkulowania tylko walka o zwycięstwo. I dokładnie tak było… Pierwszego seta wygrał KPS, dwa kolejne wrześnianie, w czwartym secie ponownie byli siatkarze KPS-u, a to oznaczało, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebny będzie tie-break. W decydującej partii KPS wygrał 15:13, a w meczu 3;2.

KPS we Wrześni wywalczył 2 punkty, nie zmieniło to sytuacji siedlczan w tabeli. KPS pozostał na 7 miejscu i zmierzy się w fazie play-off z zespołem, który zajmie 2 lokatę po rundzie zasadniczej. O tym czy KPS zagra z LUK Politechniką Lublin, czy może z BKS Visłą Bydgoszcz zadecyduje czwartkowy mecz między tymi zespołami. Pierwsze spotkania fazy play-off odbędą się już 8 kwietnia.

autor: Magdalena Szewczuk, rzecznik KPS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?