SPIN

Strefa płatnego parkowania może być większa

redakcja niedziela, 25 kwietnia 2021, 23:14 Siedlce

Propozycja prezydenta sprawi, że w siedleckiej SPP znajdzie się od 1200 do ponad 1400 miejsc postojowych. W tej chwili to niecałe 100.

Parkomat w SPP na Placu S. Zdanowskiego
Parkomat w SPP na Placu S. Zdanowskiego

Projekt koncepcji poszerzenia strefy, siedleccy radni omawiali na piątkowej komisji spraw społecznych. Miejscy urzędnicy przedstawili im dwie wersje zmian. Obie zakładają połączenie dwóch obowiązujących teraz stref.

1 Koncepcja – obszar zamknięty ulicami: Armii Krajowej, Wojskowej, Asłanowicza, Kościuszki, Floriańska, 3 Maja oraz Plac Zdanowskiego – ok. 1200 miejsc i 50 parkomatów.

2 Koncepcja – obszar zamknięty ulicami: Armii Krajowej, Wojskowej, Asłanowicza, Kościuszki, Floriańska, 3 Maja, Kilińskiego. Pac Zdanowskiego, Wojska Polskiego i Wałowa – 1460 miejsc i 70 parkomatów.

Jednym z argumentów za zmianą obowiązujących przepisów, ma być problem z zaparkowaniem samochodu w centrum miasta w dni robocze między godz. 9 a 16. Ma on dotyczyć osób, które przyjeżdżają załatwić sprawy w urzędzie, zrobić zakupy czy idą do lekarza. Problem z brakiem miejsc postojowych mają zgłaszać też lokalni przedsiębiorcy.

W tej chwili w Siedlcach obowiązują dwie SPP.

 1. Nieparzysta strona ul. J. Piłsudskiego (na odcinku od Skweru Niepodległości do ul. J. Kochanowskiego), parzysta strona ul. K. Pułaskiego (na odcinku od ul. J. Kochanowskiego do Skweru Niepodległości), Skwer Niepodległości, nieparzysta strona ul. Jana Kochanowskiego (na docinku od ul. J. Piłsudskiego do ul. K. Pułaskiego) i
 2. Plac S. Zdanowskiego.

Za proponowanymi zmianami zagłosowało 7 osób
Araszkiewicz Tomasz
Hunder Sebastian
Ignaciuk Roman
Karaś Piotr
Koc Andrzej
Myszkowski Jerzy
Puzia Marlena

Przeciw było 3 radnych
Drabio Maciej
Niedziółka Henryk
Nowak Maciej

Od głosu wstrzymało się 5 osób
Cabaj Janusz
Chaberski Krzysztof
Gryczka Robert
Sikorska Teresa
Sosnowska Marta

To w tej chwili koncepcja zmian – czy strefa zostanie faktycznie poszerzona i w którym wariancie zdecydują radni podczas sesji miejskiej.

3 komentarze

 1. Siedlczanka dodano 6 miesięcy temu

  Strefy płatnego parkowania powinny być ale dla osób nie płacących podatków w Siedlcach

 2. tommi dodano 6 miesięcy temu

  Zaparkować w centrum to horror, bardzo dobrze niech powiększają strefę.

 3. Artur dodano 6 miesięcy temu

  Jak można być radnym i nie mieć zdania w tak ważnej kwestii? To po co Was wybrano?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?