SPIN

Straciła kilkanaście tysięcy

Aneta Borkowska piątek, 30 kwietnia 2021, 12:42 Siedlce

Wczoraj (29 kwietnia) w godzinach południowych oficer dyżurny siedleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wyłudzeniu pieniędzy od 77 -letniej mieszkanki naszego miasta. Podający się za policjanta oszust przekonał kobietę, że listonosz dostarcza jej fałszywe banknoty.

SONY DSC

– Do starszej pani zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza i poinformował , że listonosz przekazujący jej pieniądze współpracuje z przestępcami. Powiedział , że banknoty są prawdopodobnie fałszywe i w celu ich sprawdzenia zgłosi się po nie policjant – mówi Agnieszka Świerczewska, rzecznik komendy. – W trakcie rozmowy uzyskał od kobiety adres zamieszkania i w krótkim czasie rzekomy „policjant” zjawił się u pokrzywdzonej. Seniorka przekazała mężczyźnie kilkanaście tysięcy złotych – dodaje.

Po raz kolejny policja zwraca się z apelem, aby nie przekazywać pieniędzy żadnym obcym osobom. Policjanci ani funkcjonariusze innych służb nie mają prawa żądać od nas wydania gotówki. Zwracamy się z prośbą także do członków rodzin seniorów, aby rozmawiali z nimi na temat tego rodzaju zagrożeń.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?