SPIN

Wystawa fotografii Tomasza Grzyba „Definicja przestrzeni”

Aneta Borkowska środa, 5 maja 2021, 13:58 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do oglądania wystawy fotografii Tomasza Grzyba „Definicja przestrzeni”. Galeria Fotografii Fokus, ul. Pułaskiego 7.

PRZESTRZEŃ – według Demokryta to pustka, według Bernardino Telesio system stosunków pomiędzy rzeczami. Kant twierdził, że jest ona wyobrażeniem, którego nie możemy usunąć z myśli. Architektura nie tylko definiuje przestrzeń do celów użytkowych, ale również kształtuje krajobraz miejski w taki sposób, aby był on estetyczny a jego poszczególne elementy ze sobą współgrały. W mojej fotografii bardzo często pojawia się motyw geometryczny, niezależnie od tego co fotografuję. Świadomie i podświadomie poszukuję w otaczającej przestrzeni harmonii linii, struktur i światłocieni. Efektem tej geometrycznej fascynacji jest cykl „Definicja przestrzeni”. Fotografie zestawione w dyptyki definiują nowe, nieistniejące w rzeczywistości przestrzenie, stając się obrazem mojej własnej przestrzeni wyobraźni.
Tomasz Grzyb

Tomasz Grzyb (ur. 1971 w Radomiu) – artysta fotograf. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Zdobywca nagród i wyróżnień w IPA International Photography Awards (USA), MIFA Moscow International Foto Awards (Rosja), PX3 Prix de la Photographie Paris (Francja), Monochrome Photography Awards (Anglia), Black & White Spider Awards (USA), International Color Awards (USA) oraz Turcji, Indiach, Egipcie, Omanie, Serbii, Macedonii, Czechach, Bośni i Hercegowinie, Danii i w Polsce

Finisaż wystawy i spotkanie z autorem odbędzie się 31 maja (poniedziałek) o godz. 18. Wystawa czynna w Galerii Fotografii Fokus, ul. Pułaskiego 7, do 4 czerwca, od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-17:00.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.