SPIN

Co dalej z siedleckim amfiteatrem?

Aneta Borkowska czwartek, 20 maja 2021, 10:56 Aktualnie, Siedlce

Podczas dzisiejszej konferencji prezydent został zapytany czy „amfiteatr zostanie zrównany z ziemią”.

Andrzej Sitnik nie odpowiedział wprost, ale przyznał że „zastanawia się czy nie zaproponować innego rozwiązania” na to miejsce. Dodał, że nie chce zdradzać szczegółów. „Na razie przymierzamy się, aby ogłosić konkurs na zagospodarowanie tego miejsca”

2 komentarze

  1. Obserwator II. dodano 7 miesięcy temu

    Dlaczego nie padło takie pytanie kiedy miastem zarządzał były urzędnik magistratu Wojciech Kudelski,czy ten obiekt był w jego zainteresowaniu i czy planował coś z tą ruiną zrobić.Dziwi mnie to pytanie do obecnego włodarza miasta bo jak widać to w Radzie Miasta zasiadają w większości ci sami ludzie co siedzieli razem z Kudelskim i jakoś nie interesowali się tym obiektem i zastanawiam się czy wzorem partii rządzącej czyli PiSu bali się odezwać aby nie wywołać gniewu włodarza czy może było im z tym wygodniej bo jak ktoś pytał to można było przemilczeć.

  2. Miasto dodano 6 miesięcy temu

    Cytuję punkt 14.PROGRAMU WYBORCZEGO PREZYDENTA I BEZPARTYJNYCH SIEDLCE. Doprowadzimy do rewitalizacji Parku Aleksandria i Amfiteatru. Obecna koalicja nie była w stanie uzyskać dofinansowania na odnowienie parku. Kilkukrotnie składane projekty były przygotowane w taki sposób ,że nie znalazły akceptacji komisji konkursowych. Przywrócimy blask perłom Siedlec ! Jeżeli remont amfiteatru ma polegać na zrównaniu go z ziemią to gratuluję. Za park to się chyba należą przeprosiny. Jednak projekt, złożony przez ekipę Prezydenta Kudelskiego uzyskał akceptację ministerstwa. I całe szczęście bo w formule remontu z budżetu obywatelskiego proponowanego przez Bezpartyjnych Siedlce pewnie nie doczekałabym efektu końcowego, a nie jestem jeszcze taka stara.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?