SPIN

Spektakl „Na wyspie Dramma-Mia”

Aneta Borkowska wtorek, 25 maja 2021, 07:09 Kultura

W niedzielę (6 czerwca) o godz. 16:00 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie premierowy spektakl pt. „Na wyspie Dramma-Mia” w wykonaniu aktorów Teatru Dziecięcego Dramma-Mia. Reżyserem spektaklu jest Ula Gotowicka.

„Największą wartością spektaklu „Na wyspie Dramma-Mia” jest to, że w zdecydowanej większości składa się on z etiud, piosenek, tekstów, choreografii stworzonych albo samodzielnie wybranych przez dzieci. Wyskoczyły one z ich głów, wyłoniły się z ich marzeń, zmaterializowały na scenie. Moją rolą było połączyć te wszystkie pomysły i niejako przypudrować nosek zjawisku. Wychodząc na przeciw pragnieniu jednej z uczestniczek teatru, Natalki Głódź, powierzyłam jej nawet rolę reżyserki w rymowanej bajce mojego autorstwa „Czerwony Kapturek w pandemii”. Natalka nie tylko pracowała z wielkim zaangażowaniem nad inscenizacją ze swoją grupą aktorów, ale także zadbała o kostiumy i rekwizyty. Koncepcję plakatu do spektaklu powierzyłam zaś Oldze Dzierżanowskiej, która z entuzjazmem podjęła się tego zadania. Widzę ogromny sens w kontynuowaniu takiego kierunku teatru dziecięcego – stwarzaniu coraz większej przestrzeni, by młodzi ludzie mogli doświadczać siebie jako twórcy w różnych dziedzinach, by mieli wpływ na to, co prezentują na scenie. Kochani Ludożercy, przyjmijmy ich z czułością.” – Ula Gotowicka

Bezpłatne wejściówki na przedstawienie od poniedziałku, 31 maja dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS. (Ilość miejsc ograniczona).

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.