SPIN

Festiwal Teatrów Amatorskich „O Jackową kulę”

Aneta Borkowska wtorek, 8 czerwca 2021, 17:09 Aktualnie, Kultura

20 czerwca na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce odbędzie się Festiwal Teatrów Amatorskich „O Jackową kulę”.

Z tęsknoty do teatru, z tęsknoty za widzami festiwal nasz do życia powołujemy. Nie widujemy się ostatnio przesadnie często. A i to z daleka. A lubimy się, szanujemy i podziwiamy. Wzajemnie. Jesteśmy amatorami. Mam na myśli ludzi po obu stronach rampy. Miłośnikami teatru i z miłością go uprawiającymi, niezależnie od certyfikatów i honorariów. Tworzymy więc okazję do spotkania. W teatrze. Z możliwie licznym udziałem widzów. Macie sposobność obejrzenia jednego dnia co najmniej dobre grupy. O ustalonej renomie. W różnorodnych przedstawieniach, od monodramu do del’arte, rozbuchane wyobraźnią, kreatywnością, energetyczne. Macie możliwość porównania występujących tego dnia. Z innymi występującymi na tej scenie. Tego i każdego innego dnia.

Ściganie się teatrów to pomysł… dziwaczny. Jak to mierzyć? Linijką? Stoperem? Ale takie ściganie się, zwłaszcza w młodym wieku, jest jak… udział w regatach. Twarda szkoła, krótko i intensywnie. A doświadczenie bezcenne. No i każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony, być najlepszą wersją siebie. Bo patrzą.Już niebawem pościgamy się na „naszym obiekcie”. W niedzielę, 20.06.2021, w Siedleckim Centrum Kultury i Sztuki. 11 spektakli. Nazwaliśmy to Festiwalem Teatrów Amatorskich „O Jackowa Kulę”. W jury zasiądą Miriam Aleksandrowicz, jedna z najwybitniejszych reżyserka dubbingu, aktorka z wieloletnim doświadczeniem instruktorskim. Dorota Zielińska, aktorka, instruktor, pedagog oraz Waldemar Obłoza, aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, także z dużym dorobkiem jako prowadzący warsztaty i zajęcia teatralne.

Prosimy, bądźcie tego dnia z nami. Świętujmy! Koniec „epoki lodowcowej”, znaczy, odmrażanie, kulturę, sztukę, teatr, lato… Spotkajmy się w Centrum, na Festiwalu.

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.