SPIN

Seniorki z Siedlec oddały duże pieniądze oszustom

redakcja czwartek, 10 czerwca 2021, 11:47 Siedlce

Ponad 80-letnie siostry straciły kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policja ostrzega przed fałszywymi mundurowymi. Tym razem złodzieje podali się za funkcjonariuszy CBŚP.

Kolejne oszustwo seniorów. Policja apeluje o ostrożność

Do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna. Powiedział, że jest policjantem Centralnego Biura Śledczego i rozpracowuje grupę oszustów, z którymi współpracuje listonosz przynoszący jej emeryturę. Stwierdził, że pieniądze jakie dostawała, są prawdopodobnie fałszywe i trzeba je sprawdzić.

– Miał zgłosić się po nie inny funkcjonariusz – mówi rzeczniczka siedleckiej policji Agnieszka Świerczewska. – Podczas rozmowy z 83-latką, mężczyzna zorientował się, że w mieszkaniu jest też jej 84-letnia siostra. Jej też przekazał te same informacje. Polecił, aby seniorki przygotowały do obioru wszystkie pieniądze jakie mają w domu.

Kobiety podały adres i wkrótce do drzwi zapukała „policjantka”. Siedlczanki oddały jej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policja apeluje, aby NIGDY nie przekazywać pieniędzy obcym osobom. Policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych sprawach przez telefon. Funkcjonariusze NIGDY nie mają prawa żądać od nas wydania gotówki.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?