SPIN

Można już odwiedzać chorych

Aneta Borkowska piątek, 2 lipca 2021, 08:45 Siedlce

Szpital miejski wznowił możliwość odwiedzania chorych. To między innymi dlatego, że spada liczba zachorowań na covid-19, a placówka przestała być szpitalem covidowym.

Obowiązują jednak pewne zasady. Odwiedzać najbliższych mogą osoby zaszczepione, mające negatywny wynik testu (ważny przez 48 godzin) lub ozdrowieńcy.

– Zakładamy, że te odwiedziny trwają nie dłużej niż 15 minut i jednego pacjenta w tym samym casie może odwiedzać tylko jedna osoba – mówi dyrektor SP ZOZu Mirosław Leśkowicz. – Przed wejściem na oddział będzie mierzona temperatura, trzeba będzie wypełnić ankietę oraz dezynfekować ręce i oczywiście trzeba mieć maseczkę – dodaje.

Na wydziale chorób wewnętrznych odwiedziny odbywają się od godziny 12 do 14, oddziale ginekologiczno-położnicznym od 11 do 12, na oddziale kardiologicznym od 15 do 17, intensywnej terapii i anestezjologii między 12 a 13 oraz 15 a 17.

Komentarze (1)

  1. yhy dodano 11 miesięcy temu

    super informacja, szkoda że już nie mam kogo odwiedzać w szpitalu bo rodzice zmarli na Covid-19 w tamtym roku

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?